بالاترین تا کجا می‌خواهد پایین برود؟

هر چه می‌خواهم دیگر کاری به کار بالاترین نداشته باشم اما ظاهرا تا وقتی سایت جایگزین راه نیفتاده است، یا بالاترین فکری به حال خودش نکرده، گزیری نیست که گاه گریزی به بالاترین زده و ببینیم اوضاع و احوالش در چه حال است. دیروز برای دیدن بازتاب‌های مربوط به فیلم تازه منتشر شده از مهران مدیری سری به آنجا زدم که دیدم وضعیت عجیب و غریبی پیدا کرده است.
قضیه اول
لینک اول موضوع مربوط به فیلم ماهواره وقتی من دیدم ۳۴۲ امتیاز داشت عنوان این است:«کیهانیسم در بالاترین و قربانی کردن مدیری» کل مطلبش هم یک پاراگراف پر از ناسزا و پرخاشگری است و البته جالب است که اکثر لینک‌های بعدی هم یا به دفاع از مهران مدیری بود یا معرفی و لینک به تله‌فیلم او. تصور می‌کنم عنوان وقتی کاملا درست و صادقانه است که بپذیریم خود این مطلب همان کیهانیسم بالاترین است که نه برای قربانی کردن مهران مدیری که درست برعکس برای قربانی کردن «ماهواره» تنها کانال ارتباطی گسترده‌ی مردم با دنیای خارج نوشته شده است. اینترنت را فلج کردند مانده است ماهواره باید آن را هم به لجن بکشند و خانواده‌ها را بترسانند که ماهواره نگاه نکنید که بسیار مستهجن است و بد! روش ساده است. وقتی ماهواره‌ها بر فراز ایران آمدند از همان موقع شروع کردند به حمایت مستقیم و غیرمستقیم و حتا راه‌انداختن شبکه‌هایی که حرف سیاسی نزنند و صرفا از قرکمر بگویند و یا حرف‌های سیاسی پرت و پلا بزنند و با فحاشی و ناسزاگویی‌هایی و با کمک آگاهانه یا ناآگاهانه‌ی تعدادی مخبط بی‌سواد فضای آلوده‌یی درست کنند که شبکه‌ها و برنامه‌هایی که اخبار ایران را به‌درستی منعکس می‌کنند و تحلیل و بحث و گفت‌وگوهای خوبی دارند منزوی شوند. از آن‌سو هراز گاه برنامه‌هایی پخش می‌کنند و در آن با نشان دادن برخی از همان برنامه‌های خودساخته‌ی‌شان می‌خواهند نشان دهند که کل فضای ماهواره‌ها مستهجن و سطحی است و هیچ کس هیچ حرف حسابی ندارد علیه آن‌ها بزند و خانواده‌ها را بترساند که تماشای این ماهواره‌ها بنیان خانوادگی‌تان را به هم می‌زند و موجب فاسد شدن بچه‌هایتان می‌شود. حالا مهران مدیری هم این روزها معلوم نیست روی چه حساب و کتابی شده است قهرمان ملی بعضی‌ها با گروهی از بازیگران تلویزیون که اکثرا هیچ کجا به‌جز همین برنامه‌های مهران مدیری هیچ چیزی نشدند و نه در سینما توانستند جایگاهی پیدا کنند نه با کارگردان و گروه دیگری کار درخور توجهی بیرون دادند در تله‌فیلمی بسیار مبتذل و مستهجن می‌خواهند مردم را از ماهواره بترسانند و البته این یورش نرمشان است به‌زودی یورش سخت‌شان را هم شروع می‌کنند و می‌ریزند در خانه‌های مردم و ماهواره‌هایشان را جمع می‌کنند تا این اسباب شیطان را بربچینند و بعد هم راحت بالاخره به خیال خودشان سروته جنبش مردم را هم بیاورند و سران فتنه را هم جلب کنند و مشتی ساده لوح هم حالا هوارا بکشند برای مهران مدیری که دارد شبکه‌های مبتذل ماهواره‌یی را محکوم می‌کند و به سخره می‌گیرد و او سبز است و هوادار میرحسین هست و چه و چه… باشید تا به‌زودی آب‌سردی رویتان بریزند. شما هنوز این مارمولک‌ها را نشناختید با همین شیوه‌ها دوم خردادیان را به یاس کشاندند و احمدی‌نژاد را وارث دوم خرداد کردند.

قضیه دوم
این جمله را بخوانید:«چه فرهنگیه که هر طنزی رو توهین میدونیم و با شانتاژ یه سری نا معلوم پروژه برای خراب کردن آدم ها به راه میاندازیم.» حالا یادتان بیاورد که چه ماجراهایی در بالاترین راه انداختند که طنز با توهین فرق می‌کند و کاری کردن که بالانشین ساده گولشان را بخورد و بردارد به دست خودش بالاترین را ویران کند و فیلتر بگذارد. حالا باید پرسید فیلمی که مستقیم در آن از الفاظ رکیک استفاده می‌کند. فیلمی که به مبتذل‌ترین شکلی جنبش مردم و دموکراسی‌خواهی را با آلت تناسلی مردانه مقایسه می‌کند، فیلمی که ناجوانمردانه به شخصیت حقیقی که در قدرت نیست توهین می‌کند و مردی را با گریم زنانه به عنوان مادرش می‌آورد و می‌فروشد باید بشود لینک برتر بالاترین نه حذف شود و نه فیلتر شود؟ بله این‌ها سوگولی عالم هستند. جعفر پناهی و امیر رسول‌اف باید به خاطر فیلم ناساخته در زندان باشند و آقای مهران مدیری فیلمی سراسر ابتذال و توهین که مستقیما در آن از الفاظ رکیک استفاده می‌کند و کلماتی مانند پوفیوز به کار می‌برد هم در جمهوری اسلامی پخش شود هم در بالاترین مستهجن قلمداد نشود.

حالا چند سوآل:
۱- چرا لینک به سایت‌هایی که قهوه‌ی تلخ را گذاشته بودند به دلیل نقض کپی رایت بستید اما لینک دادن به این فیلم که قاعدتا به‌طور غیرقانونی منتشر شده است را نبستید؟ کسانی که لینک‌های نقض کپی رایت می‌دهند مگر نباید مجازات بشوند چرا این‌ها نمی‌شوند؟
۲- مگر درباره‌ی کاربران بالاترین در بالاترین حرف زدن ممنوع نبود و مگر حساب چندین کاربر را به همین دلیل نبستید. چرا باید لینکی که در عنوانش به کاربران بالاترین توهین می‌کند مقام اول کسب کند و بر تارک نشیند؟
۳- چرا فیلم مبتذل مهران مدیری جزو فیلتر نیست. یعنی فیلمی که در آن جناب مهران مدیری می‌گوید پوفیوز توهین‌آمیز تلقی نمی‌شود؟
۴- آیا دور از ذهن است تهیه‌کننده‌یی که فیلم چند میلیارد تومانی می‌سازد چند کاربر هم در بالاترین داشته باشد؟ در این مورد حساسیت لازم را به خرج داده‌اید یا فقط منتقدین دین باید زیر ضرب و ذره‌بین باشند.
یحیی‌نژاد عزیز راهی که در پیش گرفته‌یی آخرش جمهوری اسلامی است به بهانه‌ی جلوگیری از ابتذال و توهین جلو می‌آیند همین که به قدرت رسیدن کثیف‌ترین توهین‌ها را برای مخالفانشان مجاز می‌شمارند و کوچک‌ترین انتقاد به موافقانشان را توهین می‌شمارند. مهدی جان حیفی گول این مارهای خوش‌خط و خال را نخور ما مدافعان آزادی بیان دوستان تو هستیم. دوست می‌گه گفتم دشمن می‌گه می‌خواستم بگم.

قضیه سوم
فرمول ساده‌یی برای مایوس کردن مردم وجود دارد که بارها توسط جمهوری اسلامی به کار گرفته شده است و نتیجه داده است. ساختن قهرمانان پفکی و بعد شکست دادن یا به ابتذال کشیدن آنان که حاصلی جز یاس و ناامیدی ندارد. آخر وقتی نسرین ستوده‌ها، مجید توکلی‌ها، شیوا نظرآهاری‌ها، علی صارمی‌ها فرزاد کمانگرها در این کشور هستند چه نیازی به قهرمانان پفکی مانند مهران مدیری دارید؟ اخر مهران مدیری کیست؟ چقدر او را می‌شناسید؟ چرا باید با مهران مدیری دور خودتان به چرخانندتان؟ مهران مدیری خوب، آقا، هنرمند، بگویید سبز است انقلابی و ضداحمدی‌نژاد قبول بعد سهم او و برادران آقاگلیان از این مخالفت درآمدهای میلیاردی است و سهم مجید توکلی زندان و شکنجه و سهم علی صارمی و فرزاد کمانگر و بسیاری دیگر اعدام! من نمی‌گویم همه باید انقلابی باشند اما شما هم نگوید مهران مدیری انقلابی است. او نه اطلاعاتی است نه انقلابی متاسفانه نان به‌نرخ روز خور هست کاری که درآمد داشته باشد و پول به جیبش بریزد انجام می‌دهد حتما روزی که مخالف جمهوری اسلامی شدن منافعی داشته باشد چنین می‌کند مگر نکردند مگر نبودند بازیگران و هنرمندانی که تا رژیم شاه بود سنگ آن رژیم را به سینه می‌زدند و بعد یک شبه ریش گذاشتند و مسلمان شدند و انقلابی.
محمدرضا شجریان و پناهی و رسول‌اف و یا حتا مثلا رضا عطاران که سبزپوشید و به خیابان آمد و صدها هنرمند شریف دیگری که در روزهای سخت در کنار مردم بودند آن‌ها باید فراموش بشوند و بعد مهران مدیری بشود قهرمان ملی! چرا چون پول و قدرت پشت مهران مدیری هست اما پشت آن‌ها نیست؟
دوستانی که خود را سبز می‌دانید چه شد آن «ادب مرد به ز دولت اوست»؟ به این سادگی باید گول پروژه‌های وزارت اطلاعات را بخورید و به جای تقبیح انتشار چنین آثار مبتذل و فرمایشی از آن حمایت کنید و مثبت بدهید و تعریف کنید؟ تفرقه بیاندازید، دشمن درست کنید؟ چرا از بین این‌همه مشروطه‌خواه و سطلنت‌طلب درست رفته‌اند سراغ شهرام همایون که از جنبش سبز حمایت می‌کرد و کاری به کسانی که عکس موسوی جلوی دوربین آتش می‌زدند نداشتند؟ کمی فکر کنید جنبشی که فکر پشت آن نباشد چیزی نیست جز هیاهویی جناحی و سرانجامی ندارد مگر تباهی و سرخوردگی.

ارسال به: Balatarin::Donbaleh::100C::oyax::Mohandes::Del.icio.us::Friendfeed::Twitthis::Facebook::Addthis to other::Subscribe to Comments Feed::Subscribe to Feed

Advertisements

32 دیدگاه »

 1. بوتیمار said

  بلوا عزیز درود . امیدوارم همیشه شاد باشی . در شرایط حساس کنونی ، تحریم محیطی که هیچ جایگزینی ندارد کار درستی نیست . اگر قرار بود که زمانی که ایران دچار بلا شد ، همه می گذاشتند و میرفتن خارج ، پس چه کسی میماند و هزینه میداد . دوست من امیدوارم در نظرت تجدید نظر کنی ، و تو را در بالاترین همچنان پر کار داشته باشیم ، هدف ما فرا تر از این چیز هاست . همه ما برای یک هدف مشترک اینجا هستیم ، که اگر مملکت آزادی داشتیم ، شاید اصلا فکر نمیکردیم که ، وبلاگی بسازیم و قلم فرسایی کنیم . بعضی مواقع ماندن و اصلاح کردن محیط بهتر از رفتن و از دور دستی در آتش داشتن است ، در هر حال خود دانی و خودت . شاد باشی و همچنان قلمت شیوا

  • Hypatia said

   محیطی که شواهد اصلاح پذیرنبودن را نشان داده و در مسیر سرکوب آزادی بیان قدم برداشته باید تحریم شود. بیایید خودمان رو بیشتر از این گول نزنیم.

  • balva said

   بوتیمار عزیز،
   با حرف‌های به‌طور کلی موافق هستم اما تاوقتی مدیریت بالاترین نخواهد بپذیرد که کاربران را در خودگردانی آن سهیم کند کار کردن در بالاترین به قول هی‌پاتیای عزیز خود گول زدن است. البته من از دوستانی که در بالاترین فعالیت می‌کنند نمی‌خواهم که فعالیت خود را قطع کنند. مسلما تاوقتی سایت جایگزینی ساخته نشده است نباید بالاترین را رها کرد. برای همین لینک بالاترین را پایین مطالبم می‌گذارم تا اگر کسی خواست لینک بدهد و از نظر من اشکال ندارد. اما بازگشتن به بالاترین وقتی مدیریت نمی‌خواهد قدمی آشکار برای اصلاح بردارد برای کسانی مانند من که درست یا غلط بالاترین را ترک کرده‌ایم نتیجه‌ی معکوس خواهد داشت و مدیریت بالاترین خود را بی‌نیاز از اصلاح می‌داند و ما را محتاج خود برمی‌شمارد که در هر صورت به کار در بالاترین تن می‌دهیم.

 2. رامین said

  بلوای عزیز ،
  هوشمندیت ستودنی است و نوشتارت خواندنی ، پیروز باشی و شادکام.
  سخنی داشتم با دوستانی که در میانۀ بازار دروغ و نیرنگ سر در گم مانده اند که چه کسی راست می گوید و چه کسی دروغ . چه کسی مردمی است و چه کسی حکومتی؟
  دوستان در قوانین فیزیک قانونی هست که به آن برآیند نیروها گفته می شود. بدین معنی که اگر چندین نیرو به نقطه ای وارد شد نیروی موثرتر نیرویی است که آن چیز را در راستای خودش به حرکت وا می دارد. به زبان ساده تر در تقابل نیروها و درگیری های اجتماعی و سیاسی حقیقت را باید در نتیجۀ کارها جستجو کرد و اینکه در پایان کار چه کسانی سود می برند نه اینکه ظاهر قضیه چگونه به نظر می آید. برای روشن شدن حقیقت پرسش ساده ای را مطرح می کنم:
  فروش قهوۀ تلخ مهران مدیری و گروهش در 10 بخش نخست بیش از 14 میلیون نسخه بوده است که می شود حدود 35 میلیارد تومان. آیا تصور می کنید این حکومت استبدادی اجازۀ رسیدن یک مهرۀ مردمی و جنبش سبزی را به چنین پولی می دهد؟
  اگر شما به جای حکومت بودید چگونه عمل می کردید؟ آیا به دنبال مهره هایی مانند مهران مدیری و مسعود ده نمکی نمی گشتید تا برایتان جریانهای انحرافی ایجاد کنند؟
  چگونه است که رسانه های حکومتی مانند کیهان و اخبار 20:30 نسبت به این سریال که برخی از دوستان تصور می کنند باب میل دولت و حکومت نبوده است هیچ واکنشی نشان نمی دهند و با پخش آن اسلام عزیزشان به خطر نمی افتد و نیروهای خودجوش به خیابان نمی آیند؟ چرا کنسرت همایون شجریان درست در ساعت اجرا توسط لباس شخصی ها به هم می خورد اما روی بیلبوردهای قهوۀ تلخ که همه جا با هزینۀ هنگفت نصب شده است خال هم نمی افتد؟
  پرسشهای موشکافانۀ بلوای عزیز همان نکاتی است که ما باید به آنها بپردازیم.
  این حکومت فاسد در این سی سال بسیار پر تجربه شده است .مار خورده و افعی شده است. معادلات ساده ای برای این دشمن هزار چهره وجود دارد. آنها موضوع را برای خودشان ساده می کنند بدین گونه که اصول در دست داشتن قدرت را در چند چیز می دانند. «پول ، مقام ، دین». پول برای خریدن هر چیز ، از انسانها گرفته تا سلاح و ابزارهای قدرت. مقام برای کنترل و در دست داشتن اختیار عوام و ایجاد جریانهای انحرافی. و دین به عنوان ابزار سرکوب و ابزار هدایت مردمان نادان و خرافه پرست به هر سو که بخواهند. گاه یکی از این اصول در ظاهر فدای دیگری می گردد و برآیند دو پارامتر دیگر افزایش پیدا می کند. مثلا گاهی دین قربانی افزایش پول و تثبیت مقام می شود و بسیاری از ما فریب می خوریم و تصور می کنیم که جریانی ضد دینی روی داده است و پس از افزایش پول و قدرت دوباره دین را به میدان بازی باز می گردانند تا سرکوب گسترده تری انجام شود. یا گاهی مقامی قربانی جریانات دینی و افزایش سرمایه می شود و پس از آنکه استفاده های لازم از این جریان به عمل آمد همان مقام قربانی شده را به بازی باز می گردانند و مقام بالاتری به او می دهند. و باز خورد این رفتار ها سرکوب و سرخوردگی کسانی است که فریب این بازی ها را خورده اند.

 3. فرهاد said

  سایت آلترناتیو راه افتاده. لطفا اینجا رو ببینید: http://roozna.me/node/80

 4. balva said

  فرهاد جان،
  دوباره باید ثبت‌نام کرد. من نتوانستم وارد شوم.

 5. sikhunak said

  بالاترین با تمام خوبی ها و بدیهایش برای من تمام شد،
  خاطره ای از آن در ذهنم بجای مانده و تجربه ای بسیار با ارزش،
  تجربه آشنا شدن با نویسندگان قابل ستایش و دارای فکری چون شما،
  که از این بابت بخاطر اینکه زمانی از کاربران بالاترین بودم بسیار خوشنودم.
  سپاس فراوان و آرزوی سلامتی و موفقیت روز افزون برای شما

  • balva said

   سیخونک عزیز.
   من هم از آشنایی با شما خیلی خوش‌حال شدم امیدوارم دوباره زیر سقفی جمع شویم.

 6. Rahaii said

  بلوای عزیز بسیار بسیار بسیار ممنون،دقیقا همانگونه است که گفتی،چند وقت پیش فکر می کردم که مدیریت بالاترین قصد بازگشت و اصلاح دارد حتی برای شما هم کامنت گذاشتم،اما افسوس که انگار نه انگار.متاسفانه مدیریت بالاترین ظلمی به دوستان آزادیخواه کرد که گرچه مشابه جمهوری اسلامی بود اما متاسفانه شدیدتر بود و از نظر من بالاترین ظالم تر است،به این دلیل که مدیریت بالاترین راه را بر کسانی بست یا به قول خودش صداهایی را خفه کرد که داراری حداقل آزادی بودند و از حداقل امکانات موجودشان برای رسیدن به هدف استفاده می کردند.بالاترین یکی از این حداقل ها را ازبین برد،بالاترین به زعم خودش برای ایجاد تعادل تمام این اقدامات را انجام داد و متاسفانه با خفه کردن صدای حداکثر به حداقل ها میدان داد و این را راه تعادل دانست.دوست ندارم این را بگویم اما واقعیتیست که بالاترین نمی داند.سرنوشت تمام دیکتاتورها به یک شکل است.

 7. Rahaii said

  رامین جان قلم زیبایی داری.هم تبریک میگم هم تشکر می کنم که نکات خوبی رو یادآور می شوی.موفق باشی

  • رامین said

   Rahaii عزیز ، سپاسگزارم .
   احساس می کنم من و دوستانی مانند شما و بلوای عزیز و دیگران ، همگی به دنبال این هستیم که آن خودباوری از دست رفته میان ما ایرانیان را که حکومت های مستبد در پی نابودی کامل آن هستند ، به خویشتن خویش باز گردانیم و به این باور برسیم که ما چنان نیرومند هستیم که بالاترین ها و مهران مدیری ها باید تمنا کنند تا نیم نگاهی به آنها بیندازیم. با امید اینکه با همین باورها درسی به این گستاخان بدهیم که تمسخر و زیر پا گذاشتن آزادی فراموششان شود.

 8. Rahaii said

  سلام فرهاد جان.خوبه اینجا پیدات کردم.تو سایت هرچی نوشتم جوابی ندادی.دستت بابت سایت درد نکنه.واقعا خوب شده.ممنون از زحماتی که کشیدی.فقط این که باید دوباره ثبت نام کنیم و تمام فعالیت قبلی از بین میره واقعیت؟البته من دوباره عضو شدم.اما اون فعالیت قبلی دیگه بر نمیگرده؟موفق باشی

 9. Rahaii said

  بلوا جان شرمنده و عذر می خوام که زیر مطلبت به موضوع دیگری اشاره کردم.

  • balva said

   رهایی عزیز،
   دشمن تو و همه‌ی‌مان شرمنده:) خانه خانه‌ی توست.

 10. balegh said

  بلوا جان لطفا اگه میشه اسم من را هم زیر این نامه سرگشاده بیاورید:

  آنچه بر بالاترین گذشت: نامه سرگشاده جمعی از وبلاگ نویسان و کاربران بالاترین درباره حذف های گسترده در بالاترین

 11. balegh said

  اگر ساختار بالاترین دموکراتیک نشه دیگه بدرد نمی خوره. یعنی اگه یحیی نژاد بخواد ماستمالی کنه و یه سری ها رو گول بزنه من که دیگه علاقه ای به فعالیت در آنجا ندارم. ساختار دموکراتیک هم یعنی عمدتا خودگردان، انتخابات برای یک مدت مشخص و بوجود آوردن هیات های مختلف جهت گرداندن سایت. ولی فکر کنم که از اساس مساله خودگردانی و ملک شخصی در تضاد باشند. شاید بخاطر همین مساله باید قید بالاترین را کلا زد. فکر کنم سایت جایگزین حالا هر سایتی باید یک شرکت سهامی باشد و کاربران علاقمند بتوانند سهام آنرا خریداری کنند تا هر کس خود را صاحب آن بداند.

  • balva said

   بالغ عزیز،
   شرکت سهام ایده‌‌ی عالیه که بهش نمی‌رسیم. اگر سایتی خودگردانی را به کاربرانش بده به نظرم کافی. الان روزنا.مه و ریشه‌ها شروع خوبی داشتن.

 12. balva said

  دوستی خطر کرده است و این لینک را در بالاترین قرار داده است که بحث‌های خوبی هم درباره‌اش صورت گرفته. http://balatarin.com/permlink/2011/1/8/2318035
  از ایشان و ساسان و همه‌ی دوستانی که در آنجا کامنت گذاشتن تشکر می‌کنم و امیدوارم عذر مرا بپذیرند که نمی‌توانم در آنجا پاسخ بدهم.

 13. علی said

  بسيار دقيق و درست بود. هم در مورد مهران مديری و هم در مورد بالاترين به حراج رفته. دقت هم كرديد جديداً چه كسانی از مهران مديری حمايت كردن؟ اكيپ كدی‌ور و مهاجرانی. اين نشون می‌ده كه مهران مديری از طرف رفسنجانی حمايت می‌شه. هر دو هم كه ماشاالله حس پول‌دوستی خيلی بالایی دارن.

 14. بلوا عزیز مطلب خوبی نوشتی. زیاد هم دیگر مهم نیست آخه قبل از اینکه حضرت یحیی نژاد به خود آید چندتا سایت دیگه راه افتاده اند.
  http://risheha.com
  http://roozna.me

  • balva said

   خسن‌آقای عزیز،
   حرکت دوستان برای ایجاد سایت‌های جانشین انجام دادند خبر خوبی است که در نهایت به سود آقای یحیی‌نژاد تمام می‌شود چون نداشتن رقیب بدترین حالت برای یک سیستم است دچار نخوت و رخوتش می‌کند.

 15. روزبه said

  قشنگ و عالی نوشتید. اگر این چیزها را می‌فهمیدیم و بعد عمل میکردم، وضع خود و کشورمان این نبود.

 16. روزبه said

  عده زیادی از ما هنوز فکر میکنیم که مثلا رضا شاه، خمینی یا خامنه ای بدخواه بوده و به همین دلیل دیکتاتور شده‌اند. مثلا اینکه خامنه‌ای هر روز از خواب بیدار میشود و تقشه میکشد که چگونه ایران را بدبخت کند و آزادیخواهان را تحت فشار قرار دهد. چنین نبوده و نیست. همه این دیکتاتورها افکار اصلاحی داشته‌اند و محیطی آرام و سالم (با تعریف خودشان) میخواسته‌اند برای بالیدن و پیشرفت کشورشان/اسلام. همین محل لغزش آنها بوده که منجر به دیکتاتوریشان شده است.

  در حاشیه: البته با توجه به وضع کشور در زمان خود و اقداماتی که انجام داده‌اند من در مقایسه رضا شاه را بسیار بر خمینی ترجیح میدهم.

  • روزبه said

   مسئولین بالاترین هم در همین جا لغزیدند. ولی من هنوز امیدوارم بفهمند و کوتاه بیایند. بالاخره ما کی باید بفهمیم و این سیکل و زنجیره را در جایی و زمانی قطع کنیم؟!

   • balva said

    روزبه عزیز کاملا درست می‌گویی و البته به نظر من مردم ایران الان بسیار جلوتر از حاکمیت فعلی هستند.

 17. گرامشی said

  بلوای عزیز واقعا که مثل همیشه «بلوا» میکنی. با نظرت کاملا موافقم. واقعا باید اذعان کرد که رژیم در حال ازمایش و تجربه کردن راه های جدید و متعددی هست تا بدانوسیله بتواند ضمن رهانیدن خود از خط محاصره مردمی که هر روز بر نفرات آن بیشتر میشود و حلقه محاصره تنگ تر, پاتکهای جدیدی را بر جبهه وسیع مخالفین و ازادیخواهان وارد کند, و در این راه چه راهی بهتر از آینکه با به تمسخر کشیدن آنگروه از به اصطلاح مخالفینی که از چند سال پیش با خریده شدن بخدمت این رژیم درامدند شروع کند تا بدینوسیله تخم نفاق و چند دستگی را در بین مردم بپاشاند. ادبیات مهران مدیری نیز چیزی نیست غیر از انعکاس ادبیات مصرف شده توسط گروه احمدی نژاد و شللول بندهای یونیفورم پوشیده در سپاه و پلیس و ارتش و غیره. مهران مدیری هم که آشفتهگی این بازار مکاره را میبیند, براحتی میتواند کیسه ای نیز برای خود و آخرتش پر کند و در اینران هیچگونه فرقی با دیگران ندارد. ولی متاسفانه درد و بدبختی در اینجاست که بسیاری از انسانهائیکهادعای روشنفکر بودن را یدک میکشند و از آن بعنوان نام «خانواگی» شان استفاده میکنند, نتوانستند به ظرافت مسئله پی ببرند و در صحبتهائی که با اکثر اینگونه افراد داشتم همه از این برنامه لجن پراکنی حمایت میکردند, که مرا بیاد مصاحبه احمدی نژاد در دانشگاه کلمبیا انداخت و اعتراضاتی را که به رئیس دانشگاه در برخورد به احمدی نژاد میکردند و همه بر این معترض بودند که هرچه که باشد احمدی نژاد رئیس جمهور ما است! و حالا هم دوباره همان مسئله در برخورد با مهران مدیری ملیجک دربار آخوندان و شللول بندان میباشد.
  در مورد سایت روز.مه, من هم تقاضای ثبت نام کردم ولی هنوز منتظر دریافت پاسورد موقتی میباشم. در ضمن یک ایمیل هم برایت ارسال کردم که انشاالله بدان جواب خواهی داد.
  با بهترین ارزوها
  گرامشی

 18. گرامشی said

  با عرض یکدنیا پوزش آدرس ایمیلم را اشتباه وارد کردم که بدینوسیله اصلاح مینمایم.
  قربانت
  گرامشی

 19. balva said

  گرامشی عزیز،
  قربان شما و این نام زیبایتان. ایمیل‌تان را برای مدیر روزنا.مه فوروارد کردم. در مورد روزنامه من فقط کاربر آن هستم و البته با فرهاد عزیز در بالاترین آشنا شدم و هرگونه کمکی از دستم بربیاید مضایقه نمی‌کنم.

 20. golden said

  بلوای عزیز مطلب فوق العاده زیبایی بود.
  خیلی دوست دارم تو روز آزادی ایران ببینمت و باهات بیشتر آشنا بشم.
  شاد و پیروز باشی.

 21. فرخ said

  بالاترین تا هر جا دلش می خواد می تونه بره ،
  شما اگه عرضه داری برو یه سایت مثل بالاترین بساز !
  تگ های این نوشته رو دیدی؟ آلت تناسلی یکی از تگ هایی که استفاده کردی ! تو این طوری می خواهی بازدید کننده داشته باشی؟

RSS feed for comments on this post · TrackBack URI

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

درحال اتصال به %s

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: