سیزده آبان روزی که یورش میکروب‌ها خامنه‌ای را تب‌دار کرد!

نامت سپیده‌دمی‌ست که بر پیشانی‌ِ آسمان می‌گذرد
ــ متبرک باد نامِ تو! ــ

و ما همچنان
دوره می‌کنیم
شب را و روز را
هنوز را…
احمد شاملو

سال گذشته در تب و تاب ۱۳ آبان در غلیان بودیم. شوق دیدارش در جانمان نشسته بود که همه سرشار از «روز قدس»یی که «روز جمهوری ایرانی»‌اش کرده بودیم لحظه می‌شمردیم. سری زدم به نوشته‌های آن روزم. سر از پا نمی‌شناختم در خیابان که راه می‌رفتم در کوی و برزن هر کس را که می‌دیدم در شوق ۱۳ آبان بود و یورشی دگر. امروز وقتی نوشته‌های سال پیش را می‌خوانم با خودم می‌گویم پیروزی و شکست مهم نیست، مهم نفس مبارزه است. همین که «نه» می‌گوییم همین که خواب جادوگر را آشفته می‌کنیم نشان می‌دهیم که زنده‌ایم و زندگی در جریان است. درست است که نه ماجراجویم و نه مازخیست و دنیایی بدون دیکتاتوری و جنگ و استثمار می‌خواهیم دنیایی که نیاز به فداکاری و زندان رفتن و خون خود را سنگفرش خیابان کردن٬ نباشد اما به هر حال شوق مبارزه برای رهایی خود شوقی وصف ناپذیر است که وصول عشق نیمی از آن است.
روزهای سال ۱۳۸۸ و ۱۳ آبان‌اش روزهایی بودند که به مردم ایران طعم زیستن در کشوری بی‌امام و ولی‌فقیه و دیکتاتور را چشاندند و شکست‌پذیری رژیمی که چون هیولایی هزار سر خود را جاودان نشان می‌داد برای همه ملموس شد. اکنون در فراز و فرودی پر پیچ و خم مبارزات مردم ایران ادامه پیدا می‌کند و عمیق‌تر و آگاه‌تر و متحدتر جریان می‌یآبد تا روزی دوباره فوران کند. به امید آن روز.

۲ آبان – در ۱۳ آبان «آزادی» را بخوان به هر زبان که تو دانی

در یک کلام شما به خیابان بیاید و هر چه می‌خواهید بگوید در نهایت این مردم هستند که شعاری را چند نفری تکرار می‌کنند، یا چند صد نفری، یا چند هزار نفری، یا میلیونی کمیت مهم نیست مهم این است که بر اساس وجدان و شعور خود و درکی که از آزادی دارید به خیابان بروید و به هر زبان که می‌توانید فریاد زنید:«زنده باد زندگی»، «زنده باد آزادی»

۴ – آبان. دوازده بعلاوه یک توصیه برای عمر طولانی

On 13th of Aban, DO NOT stay at home. Come to streets chanting “Down with Dictator” and “Long Live Freedom” so as to achieve ETERNAL LIFE.
۱۲- سیزده آبان در خانه نمایند و به خیابان بیایید و «مرگ بر دیکتاتور» و «زند باد آزادی» بگویید تا عمر جاویدن پیدا کنید.

۷- آبان. صحنه گردان ماییم به گَرد ما نمی‌رسی پس بگرد تا بگردیم!

آقای خامنه‌ای وقتی در ۲۹ خرداد فرمان قتل صادر کردی تصور می‌کردی ما از مرگ می‌هراسیم و با تهدید تو خانه‌نشین می‌شویم فردای‌اش به خیابان آمدیم و کشته شدیم. ندای‌مان به خاک و خون نشست. دستگیرمان کردی، شکنجه‌ی‌مان کردی، به شریف‌ترین دختران و پسران این سرزمین تجاوز کردی و حاصل چه شد؟ ترسیدیم؟ جا زدیم؟ ۲۷ شهریور در روزی که روز قدس می‌خواندی پر شورتر به خیابان آمدیم. می‌دانی چرا ما از مرگ نمی‌هراسیم؟ این را خود تو و دستگاه جهنمی‌ات به ما آموخت که از مرگ نهراسیم.

۱۰ آبان .هفت حدیث معتبر و متواتر در باب ۱۳ آبان

از آنجا که مراسم سیاسی، عبادی، تروریستی و گروگان‌گیری «۱۳ آبان» امسال قرار است سبز شده و تبدیل به روز صلح و دوستی بین ملت ایران و تمام مردم جهان، به‌خصوص آنان که در این سی سال با مشت گره کرده از جماعتی از ایرانیان فحش خورده‌اند و پرچمشان سوزانده شده است، تبدیل شود. کلی در بحارالانوار و اصول کافی و حلیت المتقین تفحس و تدبر کردیم و احادیثی متواتر و معتبر در خصوص ۱۳ آبان یافتیم که اینجا نقل می‌کنیم. امید آن که امت سلحشور و مومن و معتقد در این روز عزیز به خیابان بیایند و خاری شوند در چشمان دشمنان آزادی و استقلال و جمهوری ایرانی.

۱۱ آبان. مانور آزادی در ۱۳ آبان

قدرت‌مندان کشتن انسان‌ها را در مانورهای نظامی‌شان تمرین می‌کنند و قرار است روز «۱۳ آبان» ما مشق «آزادی» و «صلح» کنیم. در یک قرن گذشته که مبارزات مردم ایران در کنار مبارزات مردم سایر نقاط جهان برای «آزادی‌های مدنی» شکل گرفته است. ما در تهی دو استبداد فضای پر و پیمان آزادی را تجربه کرده‌ایم. همواره به آزادی رسیده‌ایم اما هنوز طمع شیرینش به تمامی در کام و جان‌مان ننشسته است که استبدادی از راه رسیده است و بگیر و ببندها شروع شده است. اما این‌بار در حرکتی که گام به گام به سوی آزادی برمی‌‌داریم باید دشمنانش را بشناسیم. قبل از گفت‌وگو در مورد «دشمنان آزادی» باید یادآور شوم «آگاهی» و «خرد» و «آزادی» جدا نشدنی هستند. یعنی دشمن یکی دشمن دیگری هم هست. جامعه «ناآگاه»ِ آزاد معنا ندارد و جامعه استبدادی «آگاه» هم وجود ندارد.

۱۲ آبان. و سرانجام فردا ۱۳ آبان

دلم در سینه می‌تپد به عشق فردا، بغض کرده ام، نگرانم، کاش فردا سبز سبز باشد و سرخی هیچ خونی، در این جشن پرشکوه آزادی، هیچ چشمی را جز برای شوق، تر نکند. کاش آنان که برای ساکت کردن ما می‌آیند می‌دانستند ما برای آن‌ها جهانی بهتر آرزو می‌کنیم. در ایرانی که ما می‌خواهیم و آرزو می‌کنیم آنان خوش‌بخت‌تر خواهند بود و دیگر هیچ‌کس کابوس آدم‌کشی و تجاوز نمی‌بیند، هیچ کس برای شاه یا امام یا صدر هیئت رئیسه فلان حزب… گردن کج نمی‌کند و دست نمی‌بوسد. انسان به انسان می‌رسد و «زخودبیگانگی»انسان برچیده می‌شود و انسان برده‌وار خرید و فروش نمی‌شود و همه کار می‌کنند برای ساختن زندگی بهتر برای همه تا در میان این «همه» به فردیت خود برسند و انسان شوند. این است که «جمهوری ایران»، «جمهوری انسان» است جمهوری انسانیت است. جمهوری زیبایی و خرد و عشق است. جمهوری که همه در آن پادشاه هستند، همه خدایگان‌اند، همه امام‌اند، همه خدایند، همه برابرند، همه انسان‌اند درست مانند نوزادی که زاده می‌شود.

۱۷ آبان. ظهور و سقوط امامی ‌خودخوانده

اکنون در سالی که آقای خامنه‌ای آن را «سال اصلاح الگوی مصرف نامیده بود» تاریخ مصرف «ولی‌امر مسلیمن جهان» نیز به پایان رسید. او دیگر در قلب میلیون‌ها انسان خانه ندارد و تداوم حیاتش بسته به تیزی سرنیزه‌ی مزدبگیرانی است که فرمان می‌برند و مهم نیست فرمان‌دهنده «خدا» باشد یا «شیطان». ولی‌امری که زیر پای مردمش لگدمال شود دیگر نه مصرف داخلی دارد نه مصرف خارجی، شئی بی‌مصرفی است که حضور سنگین و پرحجمش در راس ساختاری فشل تنها موجب رمبیدن و فروپاشی این ساختار می‌شود و بقای‌اش فنای نظامی را موجب می‌شود که باید پاسدار و حافظش می‌بود.

Advertisements

12 دیدگاه »

 1. ارمان said

  خیلی دلم برای انروزها تنگ شده. شوق برای رهایی برای زیستن در کشوری که دران ترس حاکم نباشد ما را خانه نشین نخواهد کرد. راهی است دشوار ولی همچنان ادامه خواهد یافت تا زمانیکه همه در خیابانها جشن ازادی بگیریم و فریاد بزنیم سلام بر ازادی سلام بر رهایی. بیصبرانه منتظریم! سبز باشید

  • balva said

   من شک ندارم! بی هیچ شکی روزی را می‌بینم که این رژیم آن‌چنان به تمامی رفته است که جز کابوسی در یادهایمان چیزی از ان بجای نمانده است.

 2. بابک said

  بادرود

  ای کاش فردا هم به خیابان می امدیم

  ماهستیم

  مابیشماریمV

  • balva said

   بابک عزیز٬
   روزش که شد دوباره در خیابان خواهیم بود… شوق‌اش در سینه نگه دار برای روزی که در راه است.

 3. parisa said

  درود به بلوا جان گرامی

  • balva said

   پریسای عزیز٬ دیر نیست روزی که بغض سی ساله‌ات به اشک شوق گشوده شود.

 4. رامین said

  درود بر بلوای عزیز و همه هم میهنان من که دلشان تنها برای آزادی می تپد

  سال گذشته یکی از دوستان من برای اینکه جنبش سبز مردم ایران به سرانجامی خوش برسد لحظه شماری می کرد و من ناچار شدم او را آرام کنم زیرا داشت با آن همه هیجان بیمار می شد.
  به او گفتم ما مردم ایران در جنگیدن و مبارزه کردن بسیار هیجان زده رفتار می کنیم و این ماجرا سبب می شود تا همه انرژی مان را به یکباره مصرف می کنیم و زود خاموش می شویم.
  راه جنگیدن دشوار است و باید استوار بود. یک جنگجو هر آنچه که برای جنگیدن نیاز است با خود بر می دارد و تن و جانش را آماده می کند و اندیشه اش را پاک پاک می گرداند و بی هیچ چشمداشتی به آینده می نگرد.
  آنچه که در ما به عنوان یک جنگاور بسیار اهمیت دارد و دشمنان ما بیش از هر چیز در پی نابودی همین هستند این است که یب هیچ تردیدی بدانیم که به آنچه می خواهیم می رسیم. استادی می گفت: شکارچی حقیقی در همان گم نخست می داند که شکار به دامش خواهد افتاد.
  ما نیز باید چنین باشیم. اگر می دانیم که چه می خواهیم و اگر می دانیم که جایگاهمان کجاست ، پس دیگر جای نگرانی نیست. آهسته و نیرومند گام بر می داریم. هر روز آگاه تر و هشیارتر از دیروز باید بود زیرا این نیرومندترین سلاحی است که هیچ دشمنی را توان ایستادن در برابر آن نیست.
  جایی خوانده بودم که می گویند شادی آخرین و بزرگترین هدیه خداوند به انسان است و دشمنان انسانیت بیش از هر چیز آن را هدف می گیرند. مردم ایران ما نیز سی سال است که شادی را فراموش کرده اند. آنچه که در این حکومت «آزادی کش» دیده ایم نابودی هر آن چیزی است که ارتباطی به شادی داشته باشد. چنین رژیمی جز بدبختی و نکبت چیزی به ارمغان نخواهد آورد و این را دیگر با پوست و استخوانمان احساس کرده ایم.
  دوستان من ، آنچه که ما برای پیروزی بر این دشمنان سیه پوش و سیه کردار نیاز داریم آرامش و آگاهی و بردباری است و من از هم اکنون صدای ویران شدن کاخ ستم حکومت اسلامی را می شنوم و پیشاپیش جشن آزادی مردم ایران را شادباش می گویم.
  آن روز دیر نیست.

 5. ۱۳ آبان

  داشتم فیلمها و کلیپهای سال فتنه (۸۸) را نگاه میکردم

  از پارسال تا الان هر وقت بیکار میشم نگاهشون میکنم ….وقتی به چهره این افراد منحرف و نا آگاه و بی ایمان نگاه میکردم ترس را در وجود تمام این منحرفین می دیدم..منافقین سبز که با کمک دشمنان قسم خورده اسلام و انقلاب اسلامی ماننند آمرکا و انگلیس و ..و منافقین تروریست فرقه رجوی … و با گرفتن پول و مواجب و اقامت و ….به بهانه تقلب ریختند تو خیابونا تا مثلا انقلاب مخملکی انجام بدهند …!! یا للعجب از اینهمه حماقت این گروه ابله و نادان یا للعجب !!!!!!!!!

  زدند و کشتند و بردند و غارت کردند و دلشان خوش بود که مخالف نظام اسلامی هستتند ..خوب ! باشید تا نفستان در آد ..به ما چه ؟ مدفتان شیطانی و مزدوری و جیره خواریست حالا بیاایین هی داد بزنید و عربده بکشید و قمه و چاقو در بیارید و سطل آشغال آتش بزنید خوب که چی ؟ فقط ثابت کردید که یوق نوکری اربابان فاسد غربی را به گردن آویختید …ثابت کردید دشمن مردم و خائن به ملت هسیتید …میگویید نه ! بروید در سایتها و کانالهای ماهواره ای خودتان ببینید پشتیبانتان چه کثافتهایی هستند …

  امام خامنه ای معشوق قلوب عااشقان به ولایت و مردم میباشد
  همین حسادت شما ما را بس

  • رامین said

   نام خود را پسر شجاع گذاشته ای، شجاعت امثال تو را در این یکی دو سال گذشته دیده ایم:
   تفنگ و گلوله برای قلب پیر و جوان، برای مادران داغدار و برای کودکان و زنان بی گناه. زندان های رهبرانتان پر شد.آنها تا مزدورانی چون شما را دارند همه کاری خواهند کرد زیرا امثال تو نردبانی هستید برای حکومت فاسد آنها. پیمانه شرم و حیا را بلعیده اید و هیچکس جز خود را قبول ندارید. از دید افرادی چون تو که همچون رهبر عزیزت دچار پارانویا هستید همه دشمن هستند و شما فرشته. آن خمینی حرامزاده تو و امثال تو را چنان پرو بال داد و ایران را به نابودی کشاند که حالا حکومت کفتارها ادعای خداوندی بر روی زمین دارد.
   راستی اگر مغزت توان درک بعضی مطالب را داشته باشد می خواستم چند نکته را یادآوری کنم شاید از سر خوش شانسی وارد محدوده انسانهای فهمیده شدی:
   1) منحرف ، دار و دسته اوباشی مانند توست که کشور را به کثافت کشانده اید که خلاف کوچک شما رشوه خواری و نزول خوری و تجاوز و هزار کثافت دیگره که آبروی هر چی حرومزاده است بردید.
   2) فتنه گر رهبر و رییس جمهور مورد علاقه تو هستند که تحمل دیدن رای مردم رو نداشتند و کودتا کردند. شما ها سی ساله که با فتنه گری زندگی می کنید. خاور میانه رو که به گند کشیدید حالا دنبال به گند کشیدن همه دنیا هستید اسمش رو هم میگذارید شجاعت.
   3) کشتن و بردن و ریختن و غارت کردن و قمه و چاقو در آوردن تخصص شماهاست و ما هیچوقت پامون رو توی کفش شماها نکردیم که اگه ما هم این کارها رو می کردیم الان تو زبون دراز این اراجیف رو نمی گفتی.
   4) دشمن مردم تو و اون رهبر عوضی تر از خودته که پول و ثروت مردم فقیر ایران رو توی حلقوم یه مشت فاسدتر از خودش می ریزه. وقت کردی یه سفر برو لبنان ببین دنیا دست کیه.
   5) سعی نکن با چرندیاتی مثل دشمن اسلام بودن ، آزادی خواهان رو بترسونی. چنین اسلامی به درد خودت و جماعت فاسدی می خوره که فقط عربده کشی کنید و زورتون رو به زنها برسونید.
   6) اگه خیلی شیفته اسلام مسخره خودتون هستید چرا نمیرید توی همون لبنان و فلسطین زندگی کنید یا هر کشور عربی دیگه؟ مردم ایران نشون دادند دیگه این اسلام شما عوضیا رو نمی خوان.
   7) اون کسایی که بهشون میگی فاسدان غربی سگشون به شماها شرف داره. دست کم اونها به مردم خودشون خیانت نمی کنند. میلیاردها دلار ثروت این کشور رو بذل و بخشش می کنید به چند تا کشور خیانتکار دیگه اونوقت حرف از وطن پرستی می زنید.
   8) اون جوک آخرت خیلی باحال بود. منظورم حسادته. آخه شماها چی هستید که کسی بخواد بهش حسادت بکنه. تصویر رهبر و رییس جمهورت رو همه جای دنیا میذارن در قندون.
   آخه یه چیزی بگو بگنجه. ریخت عوضی رهبر و رییس جمهورت مگه جایی واسه حسادت هم گذاشته؟
   با اینکه می دونم توان فهم این مطالب رو نداری ولی گفتم شاید هنوز فرصت داشته باشی آدم بشی البته اگر جزو اون حرومزاده های حکومتی نباشی.

   • balva said

    رامین عزیز٬
    متشکرم که با پاسخ کاملت غیبت مرا جبران کردی.

 6. علي said

  يعني روز سيزدهي مياد كه نحسيه آن تار و پود اين قوم وحشي و سفاك از بين ببره حالا اين روز 13 در چه ماهي باشه مهم نيست…………
  ولي!!!!!!!!!!!!! باشه و بزودي

  • رامین said

   آره علی آقا اون روز میاد.

   این هم برای همون رهبر وحشی و سفاک:

   ای دیو تو را به بند خواهیم کشید / طاغوت تو را به گند خواهیم کشید
   فریاد ز بیداد تو و صد فریاد / در گوش جهان بلند خواهیم کشید

RSS feed for comments on this post · TrackBack URI

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

w

درحال اتصال به %s

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: