جعفر کاظمی٬ شاهد زنده‌ی کشتار تابستان ٬۶۷ زیر تیغ اعدام.

جعفر کاظمی
از دهه‌ی شصت و قتل‌عام‌های تابستان خونین ۱۳۶۷ چیزهایی شنیده‌ایم از گورهای دست‌جمعی و بی‌نام و نشان٬ از خاوران. نسلی را سال‌هایی که به ۱۳۶۷ ختم شد زیر تیغ بردند و کشتند و آنان که زنده‌ ماندند یا آواره در سراسر جهانند یا وحشت‌زده دوران میان‌سالگی‌شان را می‌گذرانند. .دهه‌ی شصت چون کابوسی «جمهوری اسلامی» را فراگرفته است و راه خلاص از آن ندارد. هر ستاره‌یی که به زیر کشیدند اکنون خورشیدی شده است و به سال‌های تاریک دهه‌ی شصت نور می‌افشاند و پرونده‌ی نظامی را که با خون عجین است بر همگان می‌نمایاند.
جعفر کاظمی یکی از نادر کسانی است که از آشویتس دهه‌ی شصت و تابستان خونین ۱۳۶۷ جان سالم به‌در برده است. او تمام جوانی خود را در زندان گذرانده از سال ۱۳۶۰ تا ۱۳۶۹ که بدترین شکنجه‌ها در زندان اعمال می‌شد در زندان بوده است و اکنون پس از سال‌ها زندگی آرام در لیتوگرافی دانشگاه پلی‌تکنیک امیرکبیر نخست٬ به دورغ٬ به جرم شرکت در راهپیمایی اعتراضی روز عاشورا و بعد که دروغشان افشا شد به جرم دیدار پسرش در اردوگاه اشرف محکوم به مرگ می‌شود.
رودابه اکبری همسر او و نسیم غنوی وکیلش هر کاری از دستشان برمی‌آمده انجام داده‌اند اما همه‌ی درها به روی‌شان بسته است. جمهوری اسلامی تازه یادش افتاده که یکی از زیرچنگال‌های خونین‌شان در تابستان ۶۷ جان سالم به‌در برده است و آنقدر جسور است که باز در میان‌سالگی دست از اعتراض برنداشته و به خیابان می‌آید و از آزادی و دموکراسی و عدالت اجتماعی حرف می‌زند.
نه نباید این سرزمین هیچ دلاور زنده‌یی داشته باشد. جعفر کاظمی باید بمیرد باید کشته شود جسارت و دلاوری در این سرزمین جرم است. این سرزمین باید سرزمین برده‌های بله‌قربان‌گویی شود که سر براستان ولی‌فقیه جنایت و قتل می‌سایند. مزدورهایی که برای تکه‌یی نان و جرعه‌ی آب شرافت خود می‌فروشند و دست اهریمن می‌بوسند. اینجا جای جعفر کاظمی‌ها که جوانی خود را در زندان و زیر شکنجه و منتظر اعدام گذرانده‌اند و در میان‌سالگی هم کوتاه نمی‌آیند و از حقوق انسانی خود دفاع می‌کنند نیست.
جعفر کاظمی را دارند به جرم هواداری از «سازمان مجاهدین خلق ایران» اعدام می‌کنند هر چند اتهام هواداری از هیچ سازمان و گروهی حکم اعدام ندارد اما خود این اتهام هم اتهامی بی‌شرمانه و سراسر دروغ است. چگونه است کسی که نه سال در زندان بوده است و بعد هم کارمند دانشگاه بوده است و مانند همه‌ی زندانیان٬ به‌خصوص زندانیانی که متهم به هواداری از مجاهدین خلق بوده‌ان٬ زیر نظر وزارت اطلاعات زندگی می‌کرده است و هیچ نشانی از هواداری او از مجاهدین در دست نیست و نبوده است وگرنه حداقل او کارش را از دست می‌داد و حال یک‌مرتبه بعد از جنبش سبز و اعتراض مدنی مدرم ایران به تقلب در انتخابات ناگهان هوادار مجاهدین خلق شده است!
کسی نیست به اینان که تصور می‌کنند با اعدام و شکنجه می‌توانند جنبش مردم را سرکوب کنند بگوید آخر احمق‌ها اگر اعدام و شکنجه موثر بود که جعفر کاظمی در ۲۷ شهریور ۱۳۸۸ بعد از تحمل آن همه شکنجه و دیدن دوستانی که گروه گروه به جوخه‌ی مرگ فرستاده شدند به خیابان نمی‌آمد و اعتراض نمی‌کرد.
برای پدر به جرم گفت‌وگوی تلفنی با پسر حکم اعدام صادر می‌کنند آخر این چه دین و مسلک و قانونی است که این‌ها دارند؟ مادری که پسری در غربت دارد اکنون باید رنج همسری زیر تیغ اعدام را هم تحمل کند.
اکنون در زمانی که سازمان مجاهدین خلق جشن نزدیک شدن به خروجش از لیست سیاه سازمان‌های تروریستی از نظر دولت آمریکا را می‌گیرد برای پیوند دادن خود به جنبش سبز یک شهید سبز کم دارد که به همت «جمهوری اسلامی» دارد برایشان مهیا می‌شود.
فرزاد کمانگر و همراهانش را اعدام کردند تا کردستان را ساکت کنند نتیجه‌ی کاملا معکوس گرفتند. کردستان متحد و یک‌پارجه به‌پا خواست اکنون معلوم نیست در آن سر پوکشان چه می‌گذرد که دارند با اعدام جعفر کاظمی جنبش سبز را پیوند می‌دهند به سال‌های سرخ و خونینی دهه‌ی شصت.
هر چه می‌توانیم برای جان جعفر کاظمی انجام دهیم او جوانی‌اش را برای جوانی ما داده است و اکنون در میان‌سالی٬ سالی است که زیر تیغ اعدام شکنجه به سر می‌برد. «خاموش منشین خدا را پیش از آن که» در خون غرقه شود «کاری بکن هر چه باشد.»
——————

مصاحبه‌ی پسر جعفر کاظمی با صدای آمریکا

استمداد همسر جعفر کاظمی برای لغو حکم اعدام وی

ارسال به: Balatarin::Donbaleh::100C::oyax::Mohandes::Del.icio.us::Friendfeed::Twitthis::Facebook::Addthis to other::Subscribe to Comments Feed::Subscribe to Feed

Advertisements

18 دیدگاه »

 1. با اجازه متن را در بخش اخبار وبلاگم منعکس کردم

  • balva said

   خسن‌آقای عزیز همیشه و همه وقت اجازه‌ی ما هم دست شما ست و لطف می‌کنید.

 2. […] This post was mentioned on Twitter by Jaani Nikku, Jaani Nikku, lissnup, f. f., jefryslash and others. jefryslash said: RT @nedas_voice: بلوا: جعفر کاظمی٬ شاهد زنده‌ی کشتار تابستان ٬۶۷ زیر تیغ اعدام http://tinyurl.com/28jvt5k #iran #iranelection #Tehran #Iran […]

 3. […] جعفر کاظمی٬ شاهد زنده‌ی کشتار تابستان ٬۶۷ زیر تیغ اعدام جولای 29, 2010 Posted by rezamraka30 in جنبش سبز, روزنامه‌ای, سیاسی. Tags: ولايت فقيه, وزارت اطلاعات, انتخابات, ایرانیها،, جنبش آزادي خواهي, جنبش سبز, خامنه ای, زندان, سپاه trackback وبلاگ بلوا […]

 4. فرشید said

  به این گروه برای اعتراض به این حکم بپیوندید
  http://www.facebook.com/group.php?gid=149526818391106&ref=mf

 5. آریو said

  خدا کمکش کنه الهی.

 6. آریو said

  از شما می‌پرسم: این درسته که وقتی یکی همه مطلبت رو خوند و حتی کامنت هم گذاشت سری به وبلاگش نزنی؟ حالا درسته که آمارت بالاست و سرت شلوغ، درجه معرفت که پایین نیست؟

  • balva said

   آریوی عزیز٬
   اختیار دارین قبلا خدمت رسیدم بازم مزاحم می‌شم. مخلص شما و جمهوری دموکراتیک هم هستم.

 7. بلوای عزیز سلام
  ما از تمامی وبلاگ نویسان برای آزادی بابک خرمدین تقاضای حمایت داریم بابک در انفرادی اعتصاب غذا کرده
  ‬آیا می توانید برای انعکاس گسترده این بیانیه ما آن را در بالاترین قرار دهید
  پیشاپیش از زحمات شما سپاسگزاریم

  • balva said

   حتما. البته دوستان زیادی لینک‌های مختلفی فرستاده‌اند. من شناخت دقیقی از ایشان ندارم که بتوان مطلب بنویسم اما حتما در بالاترین لینک می‌دهم الان زمان خوبی نیست چند ساعت دیگر.

 8. balva said

  آرمان در بالاترین اضافه کرد این هم لینکش:
  http://balatarin.com/permlink/2010/7/31/2138260

 9. مینو said

  فقط یک یادآوری تاریخی:
  اول حمله و ضرب و شتم به اعضای سازمانهای سیاسی از جمله مجاهدین بود، اول کشتن اعضای سازمانهای سیاسی در خیابانها به جرم فروش نشریه بود، اول به گلوله بستن تظاهرات مسالمت آمیزمردم درکودتای ۳۰خرداد ۱۳۶۰بود، اول شکنجه و اعدام دسته دسته مردم از فردای۳۰ خرداد ۱۳۶۰ بود، بعد ورود به دفاع مسلحانه.

  اینکه چرا توده نا آگاه ازآزادیخواهان و روشنفکرانی که برای آزادی او و سرنگونی دیکتاتوری سلاح به دست گرفتند حمایت کافی به عمل نیاورد نیازمند تحلیل است. که مهمترین دلیل آن استفاده خمینی از سرپوش جنگ برای فریب توده ها و حفظ حکومتش بود. اما امروز هیچکس نمی تواند از نسل دهه شصت باز خواست کند که چرا کاری نکردید. مصیبتی که به سرمردم در این سی سال آمده تنها و تنها به دلیل عدم حمایتشان ازآزادیخواهان وحاصل ترس آنان است. در سال ۷۸ در حادثه کوی دانشگاه هم دانشجویان از مردم حمایت خواستند اما کسی به آنان کمک نکرد. آیا می توانید به غلط نتیجه بگیرید که دانشجویان پايگاه مردمي خود را از دست داده بودند؟

  امروزما کسانی را که در مقابل فاشیسم موسیلینی و نازیسم هیتلری اسلحه به دست نگرفتند و نجنگیدند لعن و نفرین می کنیم. این رژیم صد پله از آنها بدتر است چون خود را پشت دین و خدا مخفی می کند. به گمان من مجاهدین به وظیفه تاریخی خود که ایستادن در مقابل حکومت کودتا بود عمل کردند. کاری که دیگران اکثراً نکردند. اگرمنصف باشید مبارزه بی امان مسلحانه برای سرنگونی دیکتاتوری ولایت فقیه بوده که در کنارمبارزات اجتماعی، رژیم را در بن بست و ترس و وحشت دائم نگاه داشته است.

  «مردم باید از خود دفاع کنند . اما نباید قربانی شوند.
  مردم نباید به خود اجازه دهند که در هم شکنند یا از میان برداشته شوند .
  مردم نباید به خود اجازه دهند که تحقیر شوند»
  سالوادور آلنده

 10. هاشم said

  وقتی مجاهدین منافق، توی کوچه و بازار مردم را به گلوله می‌بستند و با نارنجک و بمب می‌کشتند، باید فکر امروز را هم می‌کردند.
  چه کسی است که جنایات مجاهدین سفاک را نشناسد؟
  مرگ برای اینها کم است.

 11. ناشناس said

  من در عجبم چطور ایشون کارمند دانشگاه دولتی بودن با این همه مخالفت؟!

 12. […] گرسنه و تشنه نیستم و کف پاهایم را شلاق شیار نداده است. * جعفر کاظمی٬ شاهد زنده‌ی کشتار تابستان ٬۶۷ زیر تیغ اعدا… * خامنه‌ای! نفرین بر تو باد که از جوانان جسورمان […]

 13. جواد said

  خدا تمام منافقین رو نابود کنه و در اعماق جهنم با هم جمعشون کنه! آمین.
  با چسبوندن یه مشت چرندیات مثل دلاور زنده نمیتونید قاتل های جانی مثل مجاهدین خلق رو تبرئه کنید. هیچ کس در ایران تره هم براتون خرد نمیکنه. به امید روزی سر مریم و مسعود رجوی رو بر دار ببینیم.

  • balva said

   شما جز مرگ دیگران آرزوی دیگری نداری؟
   اما من آرزوی مرگ خامنه‌ای که یکی از بزرگ‌ترین جنایتکاران زنده‌ی روی زمین است را ندارم. آرزو دارم روزی در دادگاهی منصفانه محاکمه شود و حداکثر به حبس ابد محکوم شود.

 14. […] گرسنه و تشنه نیستم و کف پاهایم را شلاق شیار نداده است. * جعفر کاظمی٬ شاهد زنده‌ی کشتار تابستان ٬۶۷ زیر تیغ اعدا… * خامنه‌ای! نفرین بر تو باد که از جوانان جسورمان […]

RSS feed for comments on this post · TrackBack URI

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

w

درحال اتصال به %s

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: