واقعا مشکل ما الان شکل موی بچه‌هاست؟ نه! مشکل ما ۱۸ تیر است؟

سنگ سنگ این نظام بر دروغ و فریب‌کاری استوار است اما تفاوتی که در این مدت صورت گرفته است این است که دروغ‌گویی‌ها دیگر خیلی ناشیانه و وقیحانه شده است.
احمدی‌نژاد در عصر ارتباطات جمعی و در زمانی که همه‌چیز به شکل‌های مختلف نوشتاری و فیلم و عکس و… ثبت می‌شود دروغ‌های شاختار و عوام‌فریبانه می‌گوید. او پنج سال پیش وقتی می‌خواست نامزد ریاست جمهوری شود و کسی او را نمی‌شناخت همان‌طور که در فیلم می‌بینید به زبان فارسی و جلوی دوربین تلویزیون می‌گوید:

«واقعاً مشکل مردم ما الآن شکل موی بچه‌های ماست؟ بچه‌ها دوست دارن موهاشونو هرطوری بگذارن به من و تو چه ربطی داره؟ من و تو بايد به اين مسائل اساسی کشور برسیم، یعنی دولت باید بیاد اقتصاد رو سامان بده، فضای کشور رو آرامش ببخشه، امنیت روانی درست کنه، پشتیبانی بکنه از مردم، مردم سلایق گوناگون دارن! با سنت‌های مختلف، اقوام مختلف، تیپ‌های مختلف، دولت خدمت گذار همه است، چرا مردم رو کوچیک می‌کنیم؟ یعنی واقعاً مردم رو اینقدر کوچیک می‌کنیم که الآن مشکل مهم جوان‌های ما اينه که مدل موهاشونو چطوری بگذارن و دولت هم نمی‌گذاره! شأن دولت اینه؟ شأن مردم اینه؟ این واقعاً اصلاً توهین به مردم ماست! چرا مردم رو دست کم می‌گیریم؟ یعنی واقعاً اینقدر الآن مشکل کشور ما اینه که مثلا فلان دختر ما فلان لباس رو پوشيد؟ الآن مشکل کشور ما اينه؟ یعنی مشکل مردم ما اینه؟»

حالا وزارت ارشاد این دولت برداشته و مدل موی‌ استاندارد معرفی می‌کند.(مویتان را با مدل وزارت ارشاد بزنید) حتما دو روز دیگر هم احمدی‌نژاد می‌آید و می‌گوید که شایعه بوده است و تکذیب می‌کنند. مانند تکذیب رادان در مورد قبض جریمه عفاف یا گشت نسبت یا تکذیب احمدی‌نژاد در مورد دخالت دولت در امر حجاب… نه آن که تصور کنید این فقط برای فریب مردم ایران است اصولا دروغ‌گویی به عادت و شیوه و روش این نظام تبدیل شده است. نه فقط در شوهای تلویزیونی برای داخل یا خارج کشور که حتا در میزهای مذاکرات دیپلماتیک هم به بدترین شکل ممکن دروغ می‌گویند و کاری کرده‌اند که دیپلماسی‌شان در تمام عرصه‌ها شکست بخورد و تا انزوای کامل بین‌المللی فاصله‌یی چندانی نداشته باشند.

اما این روزها٬ روزهای تیر است و ماه تیر لرزه به اندام «جمهوری اسلامی» می‌اندازد. کابوس ۱۸ تیر همیشه بر فراز سر اینان در گردش است و نمی‌گذارد دمی آسوده باشند. خبرهای مختلف از حضور جمعی از چهره‌های تلویزیونی با خامنه‌ای یا مسئله‌ی حجاب و موی سر و مسایلی از این دست برای نشان‌دادن فضای عادی در جامعه است تا بگویند دیگر همه‌ی مسایل حل شده است فقط مانده است موی سر جوانان! دارند سر خودشان شیره می‌مالند تا از هراس نزدیک شدن ۱۸ تیر بگریزند.
۱۸ تیر در راه است و این کابوس مرگ برسرتان هوار می‌شود ده سال است که به ۱۸ تیر که نزدیک می‌شوند تمام تنشان تیر می‌کشد. خون بی‌گناه عزت ابراهیم‌نژاد و چشم‌هایی که از حدقه بیرون آمد و دست‌ها و پاهایی که شکست و زندان‌هایی که باطبی‌ها تحمل کردند و اکبر محمدی‌ها جان خود برسرش نهادند. ۱۸ تیر در تاریخ مبارزات مردم ایران روزی بیاد ماندنی است. ۱۸ تیر می‌ماند اما خامنه‌ای و جمهوری اسلامی‌اش آنچنان بروند که پنداری هرگز نبوده‌اند.

ارسال به: Balatarin::Donbaleh::100C::oyax::Mohandes::Del.icio.us::Friendfeed::Twitthis::Facebook::Addthis to other::Subscribe to Comments Feed::Subscribe to Feed

Advertisements

9 دیدگاه »

 1. شروان said

  سلام.
  اولا که رئیس جمهور اینو گفته اما چند تا جمله توی صحبت های رئیس جمهور خودتون اضافه کردین.
  دوما وقتی نهاد قانون کذار یه کشور به چیزی گیر میده تقصیر دولت نیست.وقتی 2 ماه پیش مجلس به بررسی حجاب پرداخت دولت آخرین نهادی بود که عکس العمل نشون داد.
  ثالثا در دیزی بازه حیای گربه کجا رفته.شاید من با سلیقه متفاوت دلم بخواد روزی 10 نفر رو کتک بزنم.شاید بخوام لخت مادر زاد بیام بیرون.مگه توی فرانسه قانون نیست که مسلمونا حق کار توی ادارات دولتی رو ندارن؟مگه ترکیه که 70% مردمش مسلمونن دخترای با حجابش میتونن برن دانشگاه؟چون قانونه نمیرن و به قانون احترام میذارن و برای رسیدن به هدفشون سعی میکنن قانون رو عوض کنن.(هر چند فکر نمیکنم نظرم تائید بشه)

  • balva said

   شروان عزیز٬
   ۱- کدام جمله را اضافه کردم. شما بشنوید بگوید کجا اضافه شده؟ تا اگر اشتباه کردم تصحیح کنم.
   ۲- متاسفانه اطلاعاتتان در مورد فرانسه نادرست است. در کشور فرانسه داشتن علاپم مذهبی برای تمام ادیان در مکان‌های آموزشی و در ادارات دولتی برای کارمندان دولت نه مراجعه کنندگان ممنوع است.
   ۳- قانونی محترم است که توسط مردم و در کشوری که مطبوعات و رادیو و تلویزیون و اینترنت آزاد وجود داشته باشد. آخه دوست گرامی تو که یا در ایران نیستی یا با فیلترشکن آمدی که دیگر نمی‌توانی آزادی ایران را با فرانسه یا حتا ترکیه مقایسه کنی.
   ۴- اینجا هیچ نظری که در آن از الفاظ رکیک استفاده نشده باشه حذف نمی‌شه. شما که خیلی متین حرف زدید و نظرتان را گفتید.

 2. متقی said

  میشه رجع به تقیه توضیح بدین.

  • balva said

   کی توضیح بده من؟ مگه من آخوند یا مسئله‌گو هستم! ضمنا توضیح دادن «تقیه» به «متقیان» کار بس دشواریست!

 3. […] This post was mentioned on Twitter by lydia ziai, lydia ziai and others. lydia ziai said: RT @lissnup: v @nedas_voice: بلوا: واقعا مشکل ما الان شکل موی بچه‌هاست؟ نـــــــــــــــــه! مشکل ما ۱۸ تیر است؟http://tinyurl.com/36gfk3t #iranelection […]

 4. Amir said

  Shervan Khoda Shafa Bede Amsale Toro Ke Engar Tu Oun Mamlekat Zendegi nemikonid! To Iran Ro Ba france Moghayese Mikoni? Na Azizam Irano Ba Hich Jaye Dige Nemishe Moghayese Kard, Hatta Lobnan

 5. Amir said

  Baraye Salamati va Shafaye To Dast Be 2a Bardashtam

 6. دوستي ناشناس said

  كامنتم به اين پستت ربطي نداره. احتمالا تا حالا كساي ديگه اي هم چيزي رو كه مي خوام بهت بگم رو بهت گفتند شايد هم روشون نشده. با توجه به ديدگاهها و مطالبي كه از شما در فضاي وب خوانده ام (كه منحصر به اين وبلاگ نبوده) به نظرم شما مقداري نسبت به مردان دچار عقده شده ايد حالا علت آن چيست نمي دانم شايد تجربياتي كه در گذشته در جامعه ايران داشته ايد. متاسفانه گاه و بيگاه اين عقده ها رو با مساله دفاع از حقوق زنان و تساوي زن و مرد (كه خود من بسيار به آن اعتقاد دارم) قاطي كرده و بدون آنكه خود متوجه باشيد به بيراهه مي رويد. اين ناراحتيهاي روحي معمولا توسط خود شخص قابل تشخيص نيست و اين دوستان و خانواده فرد هستند كه وظيفه دارند شخص را متوجه آنها كنند. شايد خود من هم مشكلات اين چنين داشته باشم و به همين دليل هم از دوستانم كه چنين مشكلاتي رو به من گوشزد كنند استقبال مي كنم. اميدوارم اين حرف من رو به حساب دشمني نگذاريد و كمي به آن فكر كنيد.

  • balva said

   خیلی از نصیحت شما متشکرم. اما دوست عزیز با کلی‌گویی و انگ زدن که نمی‌توانی چیزی را ثابت کنی. من هم می‌توانم در پاسخ بگویم شما دچار عقده نسبت به زنان هستی. خلاصه با این جور حرف زدن به جایی نمی‌رسید. در عوض واقعا اگر دوست دارید مرا نسبت به نظری اشتباه آگاه کنید. موردش را بگوید مثلا بگوید در این جمله که نوشتی این اشکال وجود دارد. این که دیگران را داری عقد بدانیم نه علمی است نه اخلاقی صرفا ناسزا است و بس.

RSS feed for comments on this post · TrackBack URI

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

w

درحال اتصال به %s

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: