چاقوی بی‌دسته‌ی «جمهوری اسلامی» و ۲۲ خرداد

وقتی منازعات بین‌جناحی در «جمهوری اسلامی» بالا گرفت گروهی با نگاهی بدبینانه می‌گفتند:«چاقو دسته‌اش را نمی‌برد!» این ضرب‌المثل قدیمی نادرست و غیرمنطقی نیست و نامزدهای انتخاباتی حذف شده هم «دسته»‌ی این «چاقو» هستند اما مسئله این است که دیکتاتوران کور و بی‌منطق می‌شوند و همیشه طناب‌دارخودشان به دست خودشان بافته می‌شود و سرانجام به مرحله‌یی می‌رسند که٬ دیگر نه راه پس دارند نه راه پیش٬ دست به هر کاری که می‌زنند فقط ساعت مرگ خویش را دست‌کاری می‌کنند.
پس از انتخابات سال گذشته این چاقو با بی‌رحمی و بی‌درایتی تمام دسته‌ی خودش را برید و اکنون شده است چاقوی بی‌دسته!
«دسته» دو کار برای چاقو انجام می‌دهد نخست آن که کمک می‌کند تا چاقو بتواند درست به هدف بزند و به حاشیه‌ نرود و دقت عمل خود را از دست ندهد! اگر قرار است زخمی کند زخمی کند و اگر قرار است بکشد می‌کشد. اما چاقوی بی‌دسته دقت خود را از دست می‌دهد. دوست و دشمن سرش نمی‌شود و کم و زیاد هم نمی‌فهمد. می‌خواهند خراش بدهد٬ می‌کشد! می‌خواهند بکشد٬ خراش می‌دهد و خود را با ببر زخمی در می‌آندازند. اعمال خشونت در یک سال گذشته دقیقا چنین بوده است. بی‌هدف و با بیشترین هزینه اعمال شده است و آخرینش هم دیدیم که در مرقد آقای خمینی و جلوی چشم خبرنگاران نوه‌ی خمینی را هدف قرار داد! وقتی خامنه‌ای می‌خواهد خود را «علی زمان» نشان دهد و خمینی را «پیامبر» آن‌وقت جلوی چشمش با نوه‌ی خمینی همان می‌کنند که در صدر اسلام با نوه‌ی پیامبر کردند و در واقع شعاردهندگان علیه «نوه‌ی خمینی» او را «حسین زمان» کرده‌اند و در نتیجه خامنه‌ای در این پازل شبیه‌سازی شده می‌شود «یزید» همان جایگاهی که قبلا در روز عاشورا و در خاکسپاری آیت‌الله منتظری مردم به او دادند وقتی شعار می‌دادند:«محرم ماه خون است/ یزید سرنگون است».
اما چاقوی بی‌دسته زیان بزرگتری هم دارد. برای امتحان لحظه‌یی تصور کنید تیغه‌ی چاقوی تیزی را در دست گرفته‌اید و می‌خواهید به کسی با آن آسیب برسانید! چه کسی بیشتر آسیب می‌بیند چاقو زننده یا چاقو خوردنده! در یک‌سال گذشته رژیم با هر ضربه‌یی که به مردم زده است ده ضربه‌ی کاری‌تر خودش خورده است. رژیمی که در تاریخش کشتن زن حامله و پسربچه‌ی ۱۲ ساله دارد٬ رژیمی که دوشیزگان را به عقد شکنجه‌گرانشان در می‌آورد تا باکره اعدام نشوند زیرا حدیثی جایی کسی دیده بود که دختر باکره اگر اعدام شود به بهشت می‌رود! رژیمی که هر گوشه‌ی ایران یک «خاوران» درست کرده است… حال با کشتن یک «ندا» در جهان آنچنان رسوا می‌شود که وزیرش وقتی می‌خواهد به پارلمان اروپا برود باید از میان عکس ندا بگذرد. فراموش نکنید همین چند سال پیش وقتی این چاقو دسته داشت با چه عزت و احترامی فرش قرمز زیر پای مبتکر گفت‌وگوی تمدن‌هایش پهن می‌کردند. در همان موقع سپاه روز به روز داشت فربه می‌شد٬ در همان زمان روشنفکران را به قتل می‌رساندند و در زندان شکنجه می‌کردند اما اوضاع و احوال را چنین نشان می‌دادند که انگار جریانی اصلاح‌طلبانه رو به رشد است و البته چنین نبود. احمدی‌نژاد و محصولی و نجار… روبه‌رشد بودند٬ غنی‌سازی اورانیم روبه‌گسترش بود و سیاست‌های تروریستی داشت دنبال می‌شد و همکاری‌ها با طالبان و بن‌لادن داشت قوی‌تر می‌شد و البته هم‌زمان لاس‌زنی‌ها با آمریکا و اروپا و بخشیدن دست‌رنج مردم ایران به ثمن بخس به قدرت‌های بزرگ ادامه داشت.
۲۲ خرداد روز دیگری است که با درخواست مجوز توسط میرحسین موسوی و مهدی کروبی و چندین حزب و گروه ابعاد گسترده‌یی گرفت. مجوز که نمی‌توانند بدهند مجوز هم که ندهد مجبور هستند دوباره شهر را پر کنند از نیروهای سرکوب‌گر مردم و جوانان هم به خیابان می‌روند و هر جا که بتوانند شعاری می‌دهند و اگر هم نتوانستند همین که به خیابان می‌روند و نشان می‌دهند اگر لحظه‌یی رژیم سگ‌هایش را جمع کند باز حرکتی میلیونی اتفاق می‌افتد موجب رسوایی آن می‌شوند.
پرونده‌ی حقوق‌بشر «جمهوری اسلامی» اکنون در سازمان ملل در جریان است٬ نه آن که به این سازمان تقریبا بی خاصیت امیدی داشته باشیم ما احتیاج نداریم اما «جمهوری اسلامی» احتیاج دارد٬ شدیدا احتیاج دارد٬ تا نشان دهد شرایط در ایران عادی است و جنبش سرکوب شده است و آب‌ها از آسیاب افتاده است.
به هر حال این نظام دارد تمام مراحل نظام‌های در حال سقوط را یکی پس از دیگری طی می‌کند و سقوطش در افقی روشن پیش روست هر چند ممکن است قبل از مرگ نهایی‌اش روزگار را سخت‌تر کند برای مردم ایران اما به هر حال در سراشیبی افتاده است که دیگر راه برگشت ندارد. حذف بخش‌های مهمی از «جمهوری اسلامی» کاملا آن را آسیب‌پذیر کرده است درواقع عاقل‌ترین و مدبرترین بخش جمهوری اسلامی حذف شده است. قبلا حماقت‌ها و بی‌تدبیری‌ها توسط گروهی که اندیشیده‌تر رفتار می‌کردند رفع و رجوع می‌شد اما حالا خود نظام آن بخش را حذف کرده است و چیزی که باقی مانده است حماقت عریان است!
۲۲ خرداد در تهران و سایر شهرها و شهرستان‌ها در ایران و در سراسر جهان «مرگ بر دیکتاتور» خواهیم گفت و نشان می‌دهیم که حاکمان شکنجه‌گر و آدم‌کش جمهوری اسلامی نتوانسته‌اند خللی در اراده و عزم ما برای ساختن ایرانی آزاد و آباد و انسانی ایجاد کنند ما بیشتر شده‌ایم و مصمم‌تریم و رژیم نه راه پیش دارد نه راه پس ما نیز راه پس نداریم تنها راهی که داریم رو به پیش است. پس به‌پیش تا ایران آباد و آزاد و عادل ایرانی انسانی و مترقی.  

ارسال به: Balatarin::Donbaleh::100C::oyax::Mohandes::Del.icio.us::Friendfeed::Twitthis::Facebook::Addthis to other::Subscribe to Comments Feed::Subscribe to Feed

Advertisements

11 دیدگاه »

 1. بخشی از اسناد فوق سری بازجوئی از سعید امامی درباره قتل سید احمد خمینی said

  بخشی از اسناد فوق سری بازجوئی از سعید امامی درباره قتل سید احمد خمینی

  برگی از بازجوئی سعید امامی – جلد شانزدهم پرونده – صفحه۳۸۴

  …………….من از آغاز انقلاب تا به امروز سرباز گوش به فرمان نظام مقدس اسلامی و مقام ولایت بوده و هستم، هیچگاه بدون کسب اجازه و یا بدون دستورات مقامات عالی نظام کاری انجام نداده ام. هرچه را که به صلاح نظام و اسلام دانسته ام به عنوان پیشنهاد به مسئولانم ارائه کرده ام. من خود را گناهکار نمی دانم. کسانی که حذف شده اند، مرتد، ناصبی و محارب بوده اند. حکم مجازات آنها مثل همیشه به ما تکلیف شده است و ما آنچه کرده ایم اجرای تکالیف شرعی بوده است نه قتل و جنایت.
  حکم اعدام داریوش فروهر و پروانه اسکندری را به روال معمول همیشگی حجة الاسلام علی فلاحیان به من داد. احکام اعدام سایر محاربین قبلا” در زمان وزارت فلاحیان صادر شده بود. از مدت ها پیش قرار بر این بود که عوامل مؤثر فرهنگی وابسته که توطئه تهاجم فرهنگی را در ایران پیاده می کردند و جمعاً صد نفر بودند اعدام شوند. حکم حذف ۲۹ نفر از نویسندگان از مدت ها پیش مشخص و احکام قبلاً صادر شده بود که در مورد ۷ تن از آن عناصر احکام در دوره وزارت علی فلاحیان اجرا شده بود. وقتی حکم اعدام فروهر به ما ابلاغ شد پرسیدیم که تکلیف احکام معطل ماندۀ اعضای کانون نویسندگان چه می شود؟ که حاج آقا دری نیز گفتند: هرچه سریعتر اقدام شود بهتر است. این بار نیز مثل ماقبل انجام شد با فرق اینکه به جای ابلاغ از سوی فلاحیان امور از طریق حاج آقا دری نجفآبادی هماهنگ می شد.هنگامی که بازجو از امامی سؤال می کند که آیا اعدامها رویۀ امنیتی داشت و با حکم “حفظ نظام از واجبات است” انجام می شد یا حکم های موضوعی نیز داشت؟ سعید امامی پاسخی می دهد که شاید بتوان آن را مهم ترین فراز بازجوئی های وی تلقی نمود. وی در جواب می گوید :” فلاحیان با وجود آنکه خود حاکم شرع بود، اما معمولاً و در موارد حساس احکام حذف محاربان را شخصاً صادر نمی کرد.
  او این احکام را از (ایة الله خوشوقت) ، (ایة الله مصباح) ، (ایة الله خزعلی) ، (ایة الله جنتی) و گاهی نیز از (حجة الاسلام محسنی اژه ای) دریافت می کرد و به دست ما می داد و ما فقط به آقایان اخبار و اطلاعات می رساندیم و بعد هم منتظر دستور می ماندیم. وقتی باخبر شدیم که حاج احمد آقا در جلسات خصوصی به مسئولان نظام و حتی به ولایت امر اهانت می کند، آنرا ارجاع دادیم و بلافاصله دستور آمد که همه رفت و آمدهای ایشان را زیر نظر بگیرید و از مکالمات و ملاقات های ایشان، ما هم به مدت یک سال همین کار را کردیم. متأسفانه حاج احمد آقا به راه یک طرفۀ بدی وارد شده بود که برگشت نداشت. وقتی دستور حذف حاج احمد آقا را آقای فلاحیان به من ابلاغ کرد مضطرب شدم وحتی به تردید فرو رفتم. دو روز بعد همراه با آقای فلاحیان به دیدار ایة الله مصباح رفتیم، آقایان محسنی اژه ای و بادامچیان هم آنجا بودند البته بعداً حاج آقا خوشوقت هم از بیت آمدند آنجا و نظر جمع بر این بود که نباید به کسانی که با ولی امر مسلمین خصومت می کنند،رحم کرد…………… ”

  http://news.aftabparast.com/2009/11/24/saeed_imami_files

 2. زینب پاشا said

  با شعار مرگ نتنها به پیش نمی رویم چه بسا پسرفت هم خواهیم کرد . با وجود اینکه اغلب نوشته ها تان خواندنی وجذاب است ولی روحیه سبز در نوشتار شما کمرنگ است.

  • balva said

   زینب عزیز! «مرگ» دیکتاتور یعنی «زندگی» آزادی! من هم با شعار «مرگ» موافقت ندارم اگر «مرگ» اشخاص را بخواهد. اما «مرگ» پدیده‌های شوم را خواستن با «مرگ» اشخاص را آرزو کردن متفاوت است.

 3. نسوان said

  خدا از زبونت بشنفه مادر

 4. balva said

  نسوان جان! امروز آمدم مطلب خیلی خوبت را خواندم می‌خواستم نظر بذارم که نشد! حالا باز تلاش می‌کنم!
  ضمنا مادر جان! خدا اگه گوش هم داشت تا حالا کر شده بود!

 5. آزاد said

  ایران ازاد از آن مردم است ونه حکومت نا جمهوری نا اسلامی!
  22خرداد امسال هم سبز می شود!

 6. ترفند نوین ارتش سایبری برای مسدود کردن پروفایل فعالین فیسبوک said

  ترفند نوین ارتش سایبری برای مسدود کردن پروفایل فعالین فیسبوک

  در دنیای امروز شبکه های اجتماعی نقش مؤثر و عمده‌ای را در امر ارتباطات اجتماعی بر عهده دارند. شبکه‌های مختلف و با توانایی‌ها و کارایی‌های متنوعی همچون: اورکات، توییتر، فرندفید، مای اسپیس و فیس بوک.
  در ایران اما نقش این شبکه‌های مجازی به دلیل محدودیت هایی که در امر ارتباطات و آزادی مطبوعات و رادیو تلویزیون وجود دارد، بسیار پر رنگ تر و مفیدتر است. به طوری که شاهد بودیم در ماه های پیش از انتخابات ۸۸ و حوادث یک سال پس از آن، سایت فیس بوک توانست جایگاه رفیعی را در بین همه شبکه های اجتماعی در انتقال اخبار، ویدئوها و عکس ها تصاحب کند و عملاً تبدیل شود به مهمترین شبکۀ اجتماعی و پل ارتباطی میان معترضان به نتایج انتخابات.
  تیم سایبری سپاه پاسداران انقلاب اسلامی که پیش از این شرح وظایف دیگری داشت، مسئولیت شناسایی فعالین فیس بوک را برعهده گرفت و همین امر باعث شد نیروی بیشتری را جذب کند. وظیفۀ این نیروها ایجاد پروفایل های جدید و با عناوین و شعارهای سبز بود که بتوانند به راحتی میان معترضان نفوذ کنند.
  شرح وظایف این عده به شرح زیر است:

  ۱) ساختن پروفایل تازه و (اد) کردن فعالین عرصۀ فیس بوک علی الخصوص چهره های شناخته شده و برخی افرادی که مواضع تندتری دارند.

  ۲) شناسایی در درازمدت و گاهی اوقات دادن پیشنهاد دوستی و ارتباط های زیرزمینی برای فعالیت های سیاسی تحت عنوان اینکه: باید خود ما دست به کار شویم و به رهبران جنبش نباید دلخوش بود که به منظور شناسایی فرد مورد نظر صورت می گیرد و ایراد این کار این است که معترضین ممکن است در مدت کوتاهی هویت اصلی خود را فاش کنند و قربانی شوند.

  ۳) چت کردن های اتفاقی و رندوم و پرسیدن سؤال های ساده ای همچون: تو کجایی؟ چند سالته؟ دانشجویی؟ در این گونه موارد این افراد اصرار دارند وانمود کنند که هدفشان از پرسیدن این سؤالات صرفاً کنجکاویست و حتی ممکن است در صورت طفره رفتن شما به راحتی از ادامۀ چت منصرف شوند.

  ۴) کامنت دادن به مطالب افراد یا گروه ها به قصد ایجاد تشنج و یأس از ادامۀ مبارزه
  در این گونه موارد با نوشتن کامنت هایی اغلب افراطی و گاهی اوقات ضد دین سعی می کنند اختلاف افکنی کنند. گاه فردی یا جریانی را زیر سؤال می برند، گاه حرف های غیر واقعی و غیر مستندی را از گذشتۀ افراد شاخص بازگو می کنند، گاه یک نویسنده ، یک کارتونیست و یا یک فعال سیاسی را بی مهابا به سازمان های جاسوسی مرتبط و او را متهم به مزدوری می کنند. هدف از همۀ این کارها ایجاد التهاب و جنگ روانی بین معترضان است.

  ۵) انتشار نوت‌ها و متن‌های خبری
  نکتۀ جالب در این بخش این است که اخبار یا مطالب به اصطلاح آگاهی دهنده را طوری مطرح می کنند که خواننده را دچار شک می کند، یعنی ضمن اینکه عده ای این متن ها را باور می کنند، عده ای نیز به آنها شک می برند و این باعث می شود در برخی موارد حتی اگر خبر راست و حقیقی هم باشد نسبت به صحت خبر تردید کنند. آنها در این شیوه، هم خبرهای راست و هم خبرهای دروغ را منتشر می کنند تا خوانندگان نگاهی تردیدآمیز نسبت به کل اخبار فیس بوک پیدا کنند. این همان بلائی است که بر سر سایت بالاترین نیز آمده است.

  ۶) انتشار عکس ها و ویدئوهای خلاف واقع و دروغین
  بهترین مثال این مورد در بخش عکس، همان عکس قمه زنی دخترعرب در روز عاشورا بود که به طور گسترده در فیس‌بوک منتشر و عنوان شد که این دختر توسط عوامل بسیج و نیروی انتظامی مجروح شده و یا در مورد ویدئو می توان به ویدئویی اشاره کرد که در روز کارگر و تحت عنوان اعتصاب تاکسیرانان و عدم سوار کردن مسافرمنتشر شده بود که با دیدن خود فیلم متوجه می شدیم که رانندگان با صدای بلند طلب مسافر می کنند.
  اما روش جدیدی به ذهن تیم سایبری سپاه که در محل سفارت آمریکا در تهران مستقر هستند رسیده، ارسال گزارش تخلف از فعالین(ریپورت کردن) به فیس بوک می باشد. در این روش ضمن شناسایی فعالین عرصۀ فیس بوک، پروفایل شخصی آنان را تحت عناوینی چون انتشار عکس های مستهجن و پورنوگرافی گزارش می دهند. متأسفانه فیس بوک هم بدون کوچکترین بررسی، آن پروفایل ها را مسدود (disable) می‌کند.
  این اتفاقیست که حدوداً ده روز پیش برای خود من پیش آمده و پروفایل خودم را بنا به گزارشات دروغ از دست داده ام. البته جای شکر دارد که این دوستان نمی توانند به اطلاعات پروفایل دسترسی پیدا کنند و فقط با گزارش تخلف می توانند آنها را توسط خود فیس بوک مسدود و غیرفعال کنند.
  با توجه به اینکه فیس بوک اهمیت ویژه ای برای جنبش اعتراضی مردم ایران دارد و مهمترین ابزار ارتباطی مردم است، تکرار این گونه اقدامات تا حدی فاجعه بار است زیرا هر روز شاهد این خواهیم بود که تعدادی از دوستانمان حذف شوند. جالب تر اینکه پس از شروع این گزارشات تخلف و مسدود شدن پروفایل ها، یک نوت که در بخش 5 اشاره کردم از طرف خود آنها منتشر شده که حاوی نکات امنیتی برای کاربران فیس بوک است. آنها در این نوت توصیه می کنند اگر دوستانتان مدتی نبودند و با همان اسم و مشخصات با پروفایل جدیدی شما را (add) کردند بدانید آنها هکر هستند و قصد دارند اطلاعات شما را بربایند!
  در این متن حتی توصیه می شود که این کاربر جدید را بدون معطلی (block) کنید.
  دوستان عزیز، متأسفانه حرکتی را آغاز کرده‌اند که به زودی به قطع رابطۀ همۀ ما با هم منجر خواهد شد و متأسفانه با روند موجود به تدریج و به علت گزارشات تخلف، یکی یکی مسدود خواهیم شد. راه های متعددی برای جلوگیری از این امر به ذهن می رسد از جمله نوشتن نامه دسته جمعی خطاب به مسئولان فیس بوک، ولی شاید بهترین و مؤثرترین راه ، ملاقات حضوری فعالان جنبش با مقامات و مدیران فیس بوک باشد.
  این دیدار و توضیح و شرح واقعه شاید کمک مهمی به آگاه شدن فیس بوک از عاقبت مسدود کردن های پیاپی کاربرانش در ایران بکند.

  http://www.khodnevis.org/persian/%D8%B1%D8%B3%D8%A7%D9%86%D9%87%E2%80%8C%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%AE%D9%88%D8%AF%D9%85%D8%A7%D9%86%DB%8C/%D8%AE%D8%A7%D9%86%D9%87-%D8%B9%D9%84%D9%88%D9%85-%D9%85%DB%8C%D8%AF%DB%8C%D8%A7/7036-اقدام-جديد-تيم-سايبري-سپاه؛-مسدود-کردن-پروفايل-فعالين-فيس-بوک.html

 7. Kaveh said

  Kamlean dorost migi doste aziz, alan to balatarin inghadr sange khomeinio be sine mizanan ke melse inke payambar bode, va hich gonahi nakarde, hatta khode in eshatalaba ham migan khomeini eshtebah dashte, ma nabayad khodemono gol bezanim, pas edamhayae daheye 60 kare ki bode? khameniei? in gol zadane khodemone ke bezarim dobare ye jenahi az hamin hokomat byad ghodrato be dast begire, in hokomat fasede pas kollan bayad avaz she

 8. […] https://balva.wordpress.com/2010/06/09/%da%86%d8%a7%d9%82%d9%88%db%8c-%d8%a8%db%8c%e2%80%8c%d8%af%d8%… […]

 9. نامه ای به سید حسن خمینی و سیادت سیلی خورده اش ( محمد نوریزاد ) said

  نامه ای به سید حسن خمینی و سیادت سیلی خورده اش ( محمد نوریزاد )

  ………. پیشنهاد می‌کنم فیلم بازجویی از همسر سعید امامی را تماشا کنی تا به حال “فعلی” مأمورانی که اسم خود را سربازان گمنام امام زمان گذارده‌اند، دست یابی. من پس از دیدن این فیلم از خود پرسیدم: اگر یک روز از تو می‌پرسیدند انقلاب اسلامی موردعلاقۀ‌ تو یک روزی به جایی خواهد رسید که به اسم جمهوری‌اسلامی از یک بانو با چنین الفاظی بازجوئی خواهد شد، آیا باز راضی به انقلاب و برچیدن رژیم شاه بودی؟ با اطمینان به خود پاسخ دادم: هرگز!……..
  ———————————————————————————
  بسم الله الرحمن الرحیم
  به سید حسن خمینی عزیز و سیادت سیلی ‌خورده‌اش
  سید عزیز، رفتاری که با تو بر سر مزار جدت امام خمینی(ره) صورت گرفت، تقاص بدیهی رفتار خود ماست با مردمان بی‌پناهمان. ما به مردمی که از ظلم، از فساد، از پلیدی و تبعیض به تنگ‌آمده ‌بودند، وعده دادیم که: اگر به نظام اسلامی ما، “آری” بگویید، ما افق‌های روشنی از آزادی و درستی و ایمان و عدل را به روی شما خواهیم گشود و کاستی‌های تاریخی شما را مرتفع خواهیم ساخت. به آنان وعده دادیم که: اگر به نظام پیشنهادی ما “آری” بگویید، عدل را از حوزه‌ فهم و حکومت علی(ع) به ساحت زندگی شما خواهیم آورد و لذت رفتار او با خویشان و غریبگان را به شما خواهیم چشاند. گفتیم: مگر نه اینکه رژیم شاه و رژیم‌های گذشته، قدر شما را ندانستند؟ حال، این “ما” که قدر شما را نیک می‌دانیم. ما شما را بر بلندای کرامت و شرافت انسانی می‌نشانیم و خستگی جهل تاریخی را از تن و فهم شما به در می‌کنیم. ما آمده‌ایم که هویت سیلی‌خورده و تحقیر‌شده‌ شما را از قهقرا به ‌درآوریم و قامت خمیده‌ شخصیت ملی و مذهبی شما را استقامت بخشیم. اگر در حکومت پهلوی، از هزار فامیل و حاکمیت و غارت آنان در رنج بوده‌اید، ما با اعتنا به آموزه‌های دینی، و آهن گداخته‌ای که علی به صورت برادرش عقیل نزدیک کرد، ریشه‌ فسادهای خویشاوندی و رفاقت‌های پولی و رانت‌های فرصت‌روب را از سرزمین خود بیرون خواهیم کشید. تجلی یک حکومت ناب و مردمی را به جهانیان نشان خواهیم داد. کاری خواهیم کرد که مردم از سراسر جهان به تماشای عدل و عقل و نظم و رشد ما شتاب کنند.
  بله سید عزیز؛ به مردم تحقیرشده‌ خود گفتیم: اگر ما را بپذیرید، کاری خواهیم کرد که کمونیست‌ها و سایر نحله‌های فکری در دانشگاه‌ها کرسی تدریس داشته باشند. تو گرچه به یاد نداری، اما ما تمام این وعده‌های تمام‌نشدنی را در سفره‌ آرزوها و باور مردم گذاردیم و به برق همین وعده‌ها از آنان “آری” گرفتیم.
  ….
  ….
  با احترام و ادب- محمد نوری زاد- زندان اوین
  .
  http://www.kaleme.com/1389/03/20/klm-22212
  .

 10. سیدمحمد خاتمی به دیدار بدرالسادات مفیدی رفت + عکس said

  سیدمحمد خاتمی به دیدار بدرالسادات مفیدی رفت + عکس

  پارلمان‌نیوز: رئیس دولت اصلاحات با حضور در منزل بدرالسادات مفیدی که اخیراً پس از 161 روز بازداشت با سپردن وثیقه آزاد شده است، با وی دیدار کرد.
  به گزارش پایگاه خبری فراکسیون خط امام مجلس«پارلمان‌نیوز»،حجة الاسلام والمسلمین سیدمحمد خاتمی در این دیدار با اعلام خشنودی از آزادی دبیر انجمن صنفی روزنامه نگاران، شرایط دوران بازداشت خانم مفیدی را جویا شد و دبیر انجمن صنفی روزنامه نگاران نیز با تشکر از حضور رئیس جمهور سابق کشورمان گزارشی از شرایط دوران بازداشت خود ارائه کرد.
  خاتمی در پایان این دیدار ابراز امیدواری کرد با توجه به شرایط کشور و گذشت یک سال از برگزاری انتخابات و وقایع پس از آن به زودی شاهد آزادی سایر زندانیان سیاسی نیز باشیم.
  بدرالسادات مفیدی دبیر انجمن صنفی روزنامه نگاران که از هفتم دی ماه در جریان بازداشت روزنامه نگاران پس از وقایع عاشورای 88 در بازداشت به سر می‌برد، روز یکشنبه با سپردن وثیقه 100 میلیون تومانی از زندان آزاد شد.

  http://www.parlemannews.ir/?n=11778

RSS feed for comments on this post · TrackBack URI

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

w

درحال اتصال به %s

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: