مادران پشت درهای بهشت!

می‌گویند: «بهشت زیر پای مادران است.» و این یعنی مادران خود به بهشت راه ندارند که کسی نمی‌تواند زیر پای خود برود. زنی اگر در بهشت هست حوری هم‌بستر مردان است و مادران دون شانشان است که حوری باشند و از جسم خود لذت بردن. مادر شدن برای زن جز رنجی مضاعف هیچ در پی ندارد. نه ماه پرودردن موجودی که سر بر شیرجان آدمی نهاده است و خون را قطره قطره می‌مکند و وقتی گاه آمدنش می‌شود درد جان‌کاه را برایش به ارمغان می‌آورد. مادری برای زنان چه دارد؟ نوزادن تا وقتی در بدن جای دارد خون می‌مکند و چون به دنیا می‌آیند تا مدت‌ها شیره‌ی جان را. زیباترین عضو زنان باید در خدمت موجودی شود که فقط مکیدن می‌داند و خواب و بیداری سرش نمی‌شود چون گرسنه می‌شود  باید پستانی آمده در دهانش باشد٬ که شیر مادر برترین شیرهاست! مادر شدن پایان حیات جنسی زنان قلمداد می‌شود٬ پایان عاشق شدنشان٬ پایان پستان خود را به نوازش دستی مردانه یا زنانه سپردن است فقط بایدحلقومی برای مکیدن انتظارش را بکشد که «مردان از دامن زنان به معراج می‌روند»(۱) موضوع در مسحیت حتا مضحک‌تر است اگر در سایر ادیان برای زنان قبل از مادر شدن حیات جنسی قایل هستند در مسیحیت مادر مقدس‌شان زنی باکره است! و مردان خدایی‌شان مردانی هستند که هرگز با زنی نخسبیده باشند که گویا زنان شیطانند همان مسببان رانده شدن آدمی از بهشت.
قرن‌هاست در حاکمیت مردسالارانه کلاه گشادی به نام تقدس مادرانه بر سر زنان گذاشته شده است برایش روز تعیین می‌کنند! پیزور لای پلانش می‌گذارند که «وه چه مقدس است مادر!» پشت کامیون‌ها و تریلی‌ها قربان صدقه‌ی مادرشان می‌روند و مادر بچه‌های‌شان را زیر مشت و لگد می‌گیرند! تن زنان را کشتزاری برمی‌شمارند تا تخم ترکه‌ی آقا را پرورش دهد و تصور نکنید این خزعبلات با اسلام وارد فرهنگ جهانی شده است. جناب ارسطو همه چیز را در نطفه‌ی مردانه می‌دانست و طرفه این که بعد از اختراع میکروسوپ حتا دانشمندانی! تمثال مبارک کودک را در اسپرماتزوئید می‌دیدند که چمباتمه زده وارد رحم مادر می‌شود تا پرورش پیدا کند. روشنفکران مسلمان هم وقتی دنبال احادیث مترقی در اسلامی می‌گردند به حدیثی اشاره می‌کند که می‌گوید اگر زنی از شیر دادن به کودک اجتناب کرد مرد موظف است که برایش دایه بگیرد!(۲) معلوم است کشاورزی که در کشتزارش تخم کاشته باید آبش هم بدهد!
گذشت٬ فداکاری و فراموش کردن جسم خود به عنوان زن از صفات پسندیده‌ی مادران است. «بخاطر بچه تحمل کن!» و زنان خود فریب این بازی را می‌خورند و بچه می‌آورند تا سپربلای‌شان شود. نخست جسمشان از ریخت می‌افتد و دیگر فقط مادرنند عزیز بچه‌ها و کنیز بابای بچه‌ها! بشورد٬ بسابد کلفتی کند و سالی یک دسته گل تحویل بگیرد که مادر است و دردانه‌ی عالم! نه این افتخار مال خودتان! من زنم و سهم مساوی دارم چیزی زیادتر نمی‌خواهم آن نه ماه بار حمل کردن و آن درد وحشتناک زایمان هم سگ‌خورتان! هر دو کروموزم‌های یک‌سانی به اشتراک گذاشته‌ایم و هر دو مساوی باید از کودک به دنیا آمده مراقبت کنیم. هیچ غریزه‌ی مادری در من نیست که از وظایف توی لندهور بکاهد!
باز آقایان محترم ترش نکند قصد جسارت٬ به مردانی که می‌دانند پدران همان‌قدر وظیفه دارند که مادران٬ نیست و کم نیستند این مردان که تاج گل فریبکارانه‌ سر زنان نمی‌گذارند و آن‌ها نیز در نگهداری و مراقبت از بچه‌ها هم پای زنان‌شان تلاش می‌کنند. موضوع «زنان» و «مردان» نیست موضوع مردسالارانه فکر کردن است که بسیاری از زنان بیش از مردان مردسالار هستند. تمام حقارت‌های اجتماعی که سرشان می‌آید می‌خواهند با تاج افتخاری ماداری بازپس بستاند و خبر ندارند٬ این تاج٬ کلاه گشادی است که جامعه و فرهنگ مردسالاری برسرشان گذاشته است.
انسان حیوان است اما حیوانی متفاوت. حیوانی که علیه طبیعت شوریده است و کارکردهای خودکار طبیعت برای بقا را نقض می‌کند. هزاران سال است که انسان قد راست کرده است و آتش اختراع کرده است و بر ماه قدم گذاشته است و دیگر بقای خود را مانند اجداد درخت‌نشین‌اش تضمین نمی‌کند.
زن٬ زن است با تمام تمایلات زنانه چه مادر باشد چه نباشد. مادر بودن صفتی بیولوژیک نیست تحمیلی اجتماعی است. زن قبل از مادرشدن «زن» است و بعد از آن هم «زن» است. مسئولیت فرزندان بخشی به عهده‌ی او و مردی که مشترکن با او امکان به‌وجود آمدن انسانی تازه را فراهم آورده است٬ است و بخشی به عهده‌ی همه‌ی جامعه. که هر انسان جدید عضوی اجتماع انسانی است و تمام انسان‌ها مسئول هستند در پرورش و به‌باروبر نشاندنش.
این که «مادران چقدر خوب هستند» و «چقدر ماه هستند» و «مهری که مادر به فرزند دارد قابل مقایسه با مهر پدر نیست» افسانه‌های دست ساخت جامعه‌ی مرد سالار است که مردان را بگونه‌یی تربیت می‌کند که با بالا کشیدن زیپ شلوارشان کارشان با هستی تمام می‌شود!
مادر در جامعه‌ی مردسالار ماشین جوجه‌کشی است و خب ماشین را روغن‌کاری هم باید کرد! این باور باید شکسته شود و زنان خود بیشترین سهم را در شکستن این باور نادرست دارند. نخست باید خود به این بلوغ برسند که طبیعت هیچ نقشی فراتر از مردان برای حفاظت از بچه‌ها به عهده‌ی آنان نگذاشته است و چه نیکو که رشد تکنولوژی زمانی رنج تحمل بار و درد زایمان را هم از بین ببرد و سهم زنان را کاملا مساوی کند. زنان نباید سهم خود را از زندگی با گروکشی فرزندان بگیرند که این نامادرانه‌ترین عمل مادران است. زنان همان‌قدر باید برای فرزندانشان فداکاری کنند که پدر فرزندان مسئولیت دارد که کل اجتماع مسئول است. زنان زن‌اند و نباید اجازه دهند هیچ صفت دیگری زن بودنشان را کم‌رنگ کند.
بهشت زیر پای مادران نیست تن زنان خود بهشت است تمام بهشت است باید این بهشت را کشف کنند تک تک سلول‌هایشان را کشف کنند و بدانند برای هیچ هدف والایی به وجود نیامده‌اند خودشان هم راه‌اند هم هدف. انسان‌اند و انسان دو جنس دارد زن و مرد و این هر دو جنس در تمام شون زندگی برابرند حتا اگر فعلا زنان باربیولوژیک بیشتری را تحمل می‌کنند این نباید دست‌آویزی شود برای این که این بار یک عمر وبال گردنشان باشد. تاج مادری را زمین بگذارید تا سلطانی عالم را نصیب برید. 

————
۱) از بیانات امام روشنفکر قرن بیستمی که زور که می‌زند تا از زنان تعریف کند آنان را وسیله‌یی برای معراج مردان برمی‌شمارد. 
۲) این را اولین بار در سخنرانی خانم مریم قجرعضدانلو (رجوی) شنیدم که چه با آب تاب این حدیث را به‌عنوان بزرگداشت زن در هزار و چهار صد سال پیش برمی‌شمارد!

مطالب مرتبط
* نجواهای زنانه در جهان مردانه‌ی روبه زوال
* ۸ مارس نه شرقی نه غربی جهانی ست.
* حکم زن پنجم و ۸ مارس
* پستان زنان و خشم الهی

ارسال به: Balatarin::Donbaleh::100C::oyax::Mohandes::Del.icio.us::Friendfeed::Twitthis::Facebook::Addthis to other::Subscribe to Comments Feed::Subscribe to Feed

Advertisements

20 دیدگاه »

 1. بلوا جان بازم که عصبانی شدی.

  • balva said

   دامبولی جان!
   آخه واقعا اعصاب آدم خورد می‌شه سی‌ساله شیره‌ی زنان را کشیده‌اند و به کشل‌های مختلف دارند عذاب‌شان می‌دهند بعد روز مادر برایشان می‌گیرند! می‌خواهند بچه‌خر کنند!

 2. نامه نوین نوری زاد خطاب به خامنه ای

  آسیب و جراحتی که ما به اسلام و به گرایش دینی مردم وارد آورده ایم ، فرا تر از آسیب و جراحت همه طول تاریخ است

  به نام خالق حق
  سلام به رهبر گرامی جمهوری اسلامی ایران
  حضرت ایة الله خامنه ای
  یک سا ل از ظهور ” فتنه ” در کشور ما سپری شد. فتنه ای که به قول رسانه های رسمی و شخصیت های شاخص نظا م،هم آبروی مارا مضحکه جهانی در انداخت ،و هم خون و مال جمعی از هم وطنان ما را تباه ساخت ، وهم شکاف هراسناکی در ساختار ملی و حیثیتی ما ایجاد کرد.
  می بینید که من نیز مثل بسیاری ،از همین واژه ” فتنه “آویخته ام. واژه ای که در این یک سال گذشته ، به قدر همه عمر اساطیری اش از او سود برده ایم . واژه ای که در ادبیات سیاسی ما ، به فهرست مطول واژگانی چون : طاغوت ، طاغوتی ، انقلاب ، ضد انقلاب ، مستضعف ، مستکبر ، منافق ، ضد ولایت فقیه ، امت شهید پرور، دشمن قسم خورده و واژگان دیگری از این دست پیوست و معنای ویژه ای برای خویش اختیار کرد.
  در این یک سال گذشته ، آن چنان افراط گونه بر طبل فتنه و سران فتنه کوفتیم تا کودکان ما نیز به محض شنیدن آن ، بدانند ما را جز از موسوی و خاتمی و کروبی ، مقصودی نیست . آوار ، و بهمن سران فتنه ، همان پلیدی درهم فشرده ای است که خسارت این ستم را بر سر مردمان ما فرو می بارد . بهمنی که به هنگام عبور ، از کنار خانه هاشمی رفسنجانی می گذرد ، و کسانی که از اهل این خانه را نیز به حجم آوارگونگی خویش می افزاید.

  http://www.rahesabz.net/story/16645

 3. سخني با پيروان ولايت: «آقا» چه كرد با يك عاشق؟ با يك تواب؟

  اين مطلب را اختصاصا» براي شما پيروان ولايت مي نويسم و مي خواهم سرنوشت دو تن را براي شما بازگو كنم كه يكي «عاشق آقا» بود و ديگري براي «توبه» به سوي آقا بازگشت ولي اكنون هر دو در زندان هستند و قضاوت را بر عهده خودتان مي گذارم. مي دانم علاوه بر وجدان و انصاف، خداوند به شما و همه ما انشاءالله شعور كافي هم عطا فرموده تا بعد از شنيدن كلامي، اگر آن را برحق يافتيم، به فرموده امام علي (ع) بر سبيل حق برويم، حتي اگر در دنيا بر ضررمان بود، به داوري حضرت حق دل قوي داريم. زيرا حتما» شما هم معتقديد ملاك سنجش عمل ما، نه فقط در اين دنيا، بلكه در اين دنيا و جهان آخرت و يوم الحساب قيامت است و در درگاه الهي، مخالفت با حق از هيچ دينداري پذيرفته نخواهد بود. سخنم با شماست. با شمايي كه به امامت اية الله خامنه ای معتقديد و معتقديد بايد پشتيبان ولی فقيه باشيد تا به مملكت آسيبي نرسد. شمايي كه معتقديد ايشان يك مجتهد عالم و عادل و جامع الشرايط هستند و اطاعت از ايشان، اطاعت از رسول الله و خداوند است. شمايي كه برای دفاع از ولايت، حاضريد جان خود را فدا كنيد و ايمان داريد كه رضای خداوند در اين دفاع شما از اية الله خامنه ای است. شمايی كه براي اين عمل، مانند بسيجيان و سپاهيان، حقوق و مزايائی دريافت نمي كنيد. وام مسكن و خودرو نمی گيريد و فقط برای رضای خداوند از ولايت فقيه دفاع می كنيد. شمايی كه معتقديد به اينكه ايشان مصداق ايه «اطيعوالله و اطيعواالرسول و اولی الامر منكم» هستند. شمايی كه هنوز گوشی برای شنيدن سرنوشت دو بندۀ خدا داريد.

  http://babakdad.blogspot.com/2010/06/blog-post.html

 4. برای اعظم ویسمه said

  برای اعظم ویسمه (محمدرضا یزدان پناه)

  در تحریریۀ روزنامه ها و سایت ها مجال و فرصتی برای نام بردن از همکاران نیست. وقت نمی کنی که نام ببری. من مردان را «برادر» خطاب می کردم و زنان را «خواهر». غالباً این گونه بود البته.
  وقتی در مطبوعه ای می نویسی، بیشتر از آنکه در کنار خانوادۀ حقیقیت باشی در کنار همکارانت هستی. گاهی یک شبانه روز تمام. در شادی و غم همدیگر شریکید. با هم می خندید، با هم گریه می کنید. با هم غذا می خورید. با هم دعوا می کنید. با هم بحث می کنید. با هم «زندگی» می کنید. در تحریریۀ روزنامه ها شما یک خانواده اید.
  در میان تمام خواهرانم اما دختری بود که انگار نه انگار نسبتش با من «سببی» است. خواهریش برایم «نسبی» بود و واقعی. چه در هم میهن، چه در کارگزاران، چه در یاس نو و چه در هر لحظۀ دیگری از این «زندگی».
  «اعظم ویسمه» را می گویم. خبرنگاری که در حوزۀ «پارلمان» می نوشت و بی گمان بهترین بود. او شاید در روزنامه ها برای «برادران» و «خواهران» دیگر یک همکار بود یا عضوی از یک خانوادۀ پرشمار. اما برای من او یک «خواهر» واقعی بود. کمی از محبت و رفاقت نمی گذاشت با آن دل مهربان و سینۀ سنگ صبورش.

  http://www.rahesabz.net/story/16569

 5. نسوان said

  بلوا جان خیلی با حال نوشتی، روی این قضیه مادر و بهشت من هم همیشه حرص می خورم. اما داستان اینجاست که واقعا از لحاظ فیزیولوژیک زن و مرد یکسان نیستند. بالاخره این زن است که می زاید و شیر می دهد و پیر می شود. از من بپرسی هیچ فضیلتی هم درش نیست بهتر است این کار را نکنند مادر ها هم به خودشان رحم کنند و هم به کودکانی که قرار است در منجلاب کثافتی به نام زندگی دست و پا بزنند!

  • balva said

   نسوان جان!
   با تو موافق هستم هیچ فضیلتی در مادر شدن وجود ندارد اما خب چون من زندگی را دوست دارم از مادرم تشکر می‌کنم رنج به دنیا آمدن مرا تحمل کرد… از مادر تو هم تشکر می‌کنم که تو را به‌دنیا آورد… زندگی منجلاب کثافت باحالیه! حالشو ببر!

 6. اول، سلام.
  دوم: خونخواري آن موجود، درون زني كه قراره مادر بشه، بيولوژيكه ديگه بلوا خانوم مثل شر دوشيدن! در صدر اسلام كه شير خشك ماي.بي.بي نبود…زن هم ماهيتش با گذشت تاريخ عوض نميشه.
  سوم: زور بيولوژيك اين مرداي بي‌جنبه رو خيلي نامرد كرده. من مطمئنم اگه زنا هم زور زيادي داشتن نامرد ميشدن…يه جورايي نيش عقرب نه از ره كين است…اقتضاي طبيعتش اين است…البته اين از اون طبيعتهاست كه قابل تربيته…اما هيتلر با اون همه اهن و تلپش نتونست تربيتش كنه..نيچه هم با همون هن و تلپ گفت: به سراغ زن اگر مي‌آئيد، با يكي بوس و دوصد شلاق بيائيد، تا ترك بردارد، يخ قلب سرد او،…خب با اين حساب، حساب بينوايان جهان سومي مثل ما معلومه ديگه خانوم جان.
  چهارم: معلومه دل پري داري. خب وقتشه اين ترانه ي سبز رو گوش كني دلت وا شه…خدا رو چه ديدي؟ شايد سرود ملي شد!
  اينم هديه‌ي روز مادر به شما، نه بخاطر ديروز؛ به خاطر هر روز… بنابراين هديه‌اي رو كه به اندازه‌ي تمام روزها باشه ميشه به ديگران بخشيد و تكثيرش كرد…چون محدود نيست و تموم نميشه. درست مثل آزادي.
  هنوز آزدام:
  http://sinajami.blogspot.com/2010/06/blog-post_5458.html
  پنجم: باهات خداحافظي نمي‌كنم، چون تازه پاتوقتو پيدا كردم و ميخوام با اجازه‌تون آدرسشو بذارم كنار وبلاگم. ايرادي كه نداره؟
  اسمت يه جورايي آدمو تحريك ميكنه كار دست خودش بده.
  فعلا…

 7. balva said

  سینای عزیز!
  اول: علیک سلام!
  دوم: آمدم به وب‌لاگتان سربزنم که پیغام‌های ترسناک داد «Warning: Visiting this site may harm your computer!» ببین مسئله چیه!
  موضوع از این قرار است که به این دلیل می‌گویند شوهر وظیفه دارد برای مادری که حاضر نیست بچه‌اش را شیر بدهد دایه بگیرد چون اصولا بچه را از آن پدر می‌دانند.
  زور مردها روبه‌کوتاهی دارد و امیدوارم اصولا «زور» از مناسبات بشری حذف شود.
  خیلی خوش حال شدم که دوست جدیدی اینجا آمده. مشکل وب‌لاگت که حل شد حتما خدمت می‌رسم.

 8. نوه كوروش كبير said

  سلام بلوا جان
  تند نوشتی اما حق نوشتی.
  باهات موافقم: ؛موضوع «زنان» و «مردان» نیست موضوع مردسالارانه فکر کردن است که بسیاری از زنان بیش از مردان مردسالار هستند.؛

  • balva said

   کوروش عزیز!
   واقعا اوضاع «تند»تر از این است که نوشتم من یک کم «کند»ش کردم! 🙂

 9. پگاه said

  روزت مبارک!

  • balva said

   پگاه جان! شب شما هم بخیر! 🙂

 10. […] همین باب * نجواهای زنانه در جهان مردانه‌ی روبه زوال * مادران پشت درهای بهشت! * پستان زنان و خشم […]

 11. رضا said

  زنان را کشتزاری برمی‌شمارند تا تخم ترکه‌ی آقا را پرورش دهد و تصور نکنید این خزعبلات با اسلام وارد فرهنگ جهانی شده است. همه حتی شما هم از هیمن ترکه بوجود آمده اید. البته این را هم بگم از نظر من نه زن سالاری خوب است ونه مرد سالاری و با بسیاری از حرفهای شما که در مورد حق انسانی است موافقم اما نه قسمتهائی که مردان و زنان نامحرم را به ربط میدهد

 12. رضا said

  ببخشید گیومه یادم رفت «زنان را کشتزاری برمی‌شمارند تا تخم ترکه‌ی آقا را پرورش دهد و تصور نکنید این خزعبلات با اسلام وارد فرهنگ جهانی شده است» نظر من: همه حتی شما هم از هیمن ترکه بوجود آمده اید. البته این را هم بگم از نظر من نه زن سالاری خوب است ونه مرد سالاری و با بسیاری از حرفهای شما که در مورد حق انسانی است موافقم اما نه قسمتهائی که مردان و زنان نامحرم را به هم ربط میدهد

 13. […] مجله‌ی شهروند تورنتو منتشر شده است. سایر مطالب مرتبط * مادران پشت درهای بهشت! * ۸ مارس نه شرقی نه غربی جهانی ست. * حکم زن پنجم و ۸ مارس * […]

 14. […] همین باب * نجواهای زنانه در جهان مردانه‌ی روبه زوال * مادران پشت درهای بهشت! * پستان زنان و خشم […]

 15. […] مجله‌ی شهروند تورنتو منتشر شده است. سایر مطالب مرتبط * مادران پشت درهای بهشت! * ۸ مارس نه شرقی نه غربی جهانی ست. * حکم زن پنجم و ۸ مارس * […]

 16. […] مجله‌ی شهروند تورنتو منتشر شده است. سایر مطالب مرتبط * مادران پشت درهای بهشت! * ۸ مارس نه شرقی نه غربی جهانی ست. * حکم زن پنجم و ۸ مارس * […]

RSS feed for comments on this post · TrackBack URI

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

w

درحال اتصال به %s

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: