خامنه‌ای! نفرین بر تو باد که از جوانان جسورمان می‌کاهی و بر مادران داغدارمان می‌افزایی!

زن بودن٬ دشوارترین نوع بودن است در حکومتی که خشت خشت‌اش بر سنگ‌های سنگ‌سار بنا شده است. خبرها را که می‌خوانیم ‍پنداری چشم گشوده‌ایم در میانه‌ی آتش سده‌های جهالت که گالیله را به زانو در می‌آوردند و جوردانو برونو را بر آتش کباب می‌کردند اما به هر حال وضعیت ما دشوارتر است زیرا ظلم بسویه را عدل می‌خوانند اگر زمانی جهان را سراسر تاریکی و خشونت فراگرفته بود اکنون در عصرخردورزی به‌سر می‌بریم که انسان‌ها توانسته‌اند طی مبارزاتی طولانی حقوقی را به دست آورند و اکنون ما در دنیایی که بسیاری از کشورها حکم اعدام را لغو کرده‌اند٬ در قریب به اتفاق شکنجه ممنوع است٬ در دنیایی که حقوق حیوانات محترم شمرده می‌شود گرفتار حکومتی کفتارمنش شده‌ایم که دهان باز کرده است و ما را به قرون وسطا ‍بازگردانده است.
هر چه می‌شنویم از حکایت مادرانی است که فرزندان برومندشان به جای آن که بر صدر مصطبه نشینند و فخر و چشم و چراغ باشند به جرم چاپلوس نبودن و سربرآستان بتی بی‌مقدار فرود نیاوردن در کنج زندان‌ها ذره ذره آب می‌شوند یا بر سینه گورستان‌ها با تنی آش‌ولاش غنوده‌اند.
ننگ ابدی بر تو باد ای جلاد! ای خامنه‌ای خون‌خوار! که چنین سرزمین ما را به سیاهی و تیرگی کشاندی و جوانان‌مان را در زیباترین دوران زندگی‌شان٬ دورانی که باید به شادنوشی و عیش و عشق‌ورزی بگذرد به شکنجه‌گاها روانه کردی. جوانانی که اکنون باید بربالای سکوهای افتخار بایستند بر طناب‌ داری که برای‌شان بافته‌ای تاب می‌خورند.
مجید توکلی٬ کوهیار گودرزی دارند پرپر می‌شوند و جهان کرولال اورانیوم در ترازو گذاشته است بر سر گرم‌هایش چانه می‌زنند.
تنها یک راه پیش روی ماست. یا باید به این بردگی تن در دهیم یا باید با تمام قوا علیه‌اش بشوریم. مسامحه‌کاری و یکی‌به‌نعل و یکی به میخ زدن ما را به جایی نمی‌رساند. یک سال گذشت در همین روزها نخستین دست‌های اتحاد را به هم دادیم از بسیاری از مطالباتمان دست شستیم تا وحدت ایجاد کنیم و دیدید که حداقل‌هایمان را هم تاب نیاوردند و بر ما آتش گشودند و حاصلی جز و شکنجه و زندان نبردیم و اکنون راه پس نداریم تنها یک راه پیش روست باید با تمام قوا متحد شویم و بر این سنگر جهل و زور یورش آوریم. کمی از همت کوهیار اندکی از استقامت مجید توشه‌ی راه کنیم و حرکت را شتابان کنیم.
خرداد ماه از راه رسیده است. باید دوباره آن شعله را برافروزیم و مشعل راهمان کنیم. تردیدها پیش از آن که نشانه‌ی هوشمندی باشند فرار به جلو هستند و ناشی از ترس. حقیقت چون خورشیدی در فراز می‌درخشد. ماندگاری این حکومت سیاه و تاریک‌اندیش حاصلی جز ویرانی بیشتر ندارد کسانی که تخم یاس می‌کارند و ساز تفرقه کوک می‌کنند هراس درونی‌شان را بازمی‌تابانند و خواسته و ناخواسته در خدمت ویرانی ایران‌اند.
باید با روشنگری روز و شبمان را بگذاریم برای هر چه با شکوه‌تر برگزار کردن ۲۲ خرداد٬ ۲۵ خرداد٬ ۳۰ خرداد… در ایران در سراسر جهان همه جا باید سبز شویم٬ با هر رنگی که دوست می‌داریم سبز شویم. کسانی که تاب دیدن رنگ‌های دیگر را ندارند به مادران داغدار به مادران اشک‌بار لحظه‌ای بیاندیشند و خودخواهی‌های خود را کنار بگذارند و اجازه دهند این جنگل شکوفای سبز به هزاران رنگ بشکوفد که هر رنگی جز «سیاهی»٬ که فقدان رنگ است٬ رنگی علیه حکومت مرگ و تاریکی است.
جلادان ما را «یکی» می‌بینند بر بالای دار و ما اینجا روی زمین متفرق هستیم. چرا؟ کدام خودخواهی ما را دسته دسته و گروه گروه می‌کند و اجازه نمی‌دهد این گروه‌ها و این دسته‌ها در هدف مقدس مبارزه با دیکتاتوری گرد هم بیایند و یکی شوند در عین کثرتشان. کسانی که شرط وحدت را رنگ‌ عوض کردن می‌دانند٬ کسانی که تصور می‌کنند پیروزی با حذف دیگران میسر می‌شود فقط موجبات حذف خودشان را فراهم می‌آورند. در مبارزه با دیکتاتوری و در ساختن ایرانی که دیکتاتوری از آن رخت بربسته است تحمل عقیده‌ی مخالف و وحدت بر سر اصل آزادی و محترم شمردن حقوق اقلیت امری اجتناب‌ناپذیر است.
همه‌ی ما امروز به گذشته‌ که نگاه می‌کنیم به آلترناتیوسازی‌های اروپا و آمریکا با دیده‌ی تردید نگاه می‌کنیم اما متاسفانه امروز این حرکت‌ها را نمی‌بینیم. نمی‌بینیم چگونه دارند از سویی با حکومت ایران لاس می‌زنند و از سوی دیگر جریان‌ها و اشخاصی که دنبال وحدت نیستند و علنا می‌گویند دوام «جمهوری اسلامی» مفید است را تقویت می‌کنند. چشم‌هایمان را باز کنیم ما هیچ کس را جز خودمان نداریم.
به مجید توکلی به کوهیار گودرزی به فرزاد کمانگر به تمام فرزندانی که مادرانشان در طبق اخلاص گذاشتند و فدیه کردند برای آزادی این سرزمین بیاندیشیم و برای خرداد ماه٬ برای فتح خیابان‌ها٬ برنامه‌ریزی کنیم.

در بالاترین

ارسال به: Balatarin::Donbaleh::100C::oyax::Mohandes::Del.icio.us::Friendfeed::Twitthis::Facebook::Addthis to other::Subscribe to Comments Feed::Subscribe to Feed

Advertisements

5 دیدگاه »

 1. shad said

  با درود،

  باز هم در مورد تد ا و م جنبش در خا ر ج از کشور.

  با وجود شرایط فعلی‌ جهت تد ا و م جنبش مو ا ر د زیر قابل تعمق هستند.

  ۱-تمرکز در هر شهر بعئوان تریبون افشا گری.

  ۲-میز‌ها ی افشا گری در شهر‌ها و منزا‌ها .

  ۳-افتتاح دفتر در مراکز شهر‌ها بنا‌ م ،دفتر ایران، زیرا چنین مرا کزی به جنبش خا ر ج هویت داده و ارتباطا ت را بین ایرانیان و خا ر جیها زنده و فعال می‌کند و در سا ز ما ن دهی‌ اعتراضات کمک کرده و امکا نا‌ ت را زنده می‌کند.

  ۴-فعال کردن همکا ر ی با امنستی -سا ز ما ن حقوق بشر-

  ۵-همکاری با هرانا و سا یر سا ز ما ن‌ها ی فعال حقوق بشر.

  ۶-همکاری با سا ز ما ن زنان و سا یر تشکلات مدنی ،کا نون زندانیان و…

  ۷- همکاری با مادران صلح .

  ۸- همکا ر ی با تشکلات فرهنگی‌ ایرانیان و کشور محل سکونت.

  ۹-همکا ر ی با افغا نها .

  ۱۰- همکا ر ی با دو فدراسیون متشکل و قدرتمند ،کرد‌ها و ترکها ی ترکیه.

 2. كدام دين و مذهب توجيه گر اين رفتارهاست؟! said

  كدام دين و مذهب توجيه گر اين رفتارهاست؟!

  اطلاعيه مشترك اعظم طالقانی (دختر ایةالله طالقانی) و صديقه وسمقی (شاعر و پژوهشگر)

  چگونه است كه در نظام جمهوری اسلامی فريادرسی يافت نمی شود كه مظلومان و ستمديدگان از او ياری گيرند؟! پس به ناچار شما مسئولينی را كه در حال حاضر بر مسندی از قدرت تكيه زده ايد، می خوانيم و از شما می خواهیم از اين همه جور و ستم كه بر فرزندان اين آب و خاك می رود جلوگيری كنيد. ای كسانی كه بر مسند فقاهت، قضاوت، قانون گذاری، اجرای قانون و … نشسته ايد! امروز اقشار وسيعی از اين ملت از اين همه قانون شكنی و تعدی به حقوق مشروع مردمان و به ويژه بازداشت های غير موجه و غير قانونی و اعدام‌های بلاوجه و ظالمانه به تنگ آمده و لب به فرياد گشوده‌اند و دادخواهی می كنند. اما وااسفا كه دادرسی نيست. فرزندان ما در پشت ديوارهای بلند زندان‌ها و بازداشتگاه ها رنج می برند و كشته می شوند و دست ما از نجات آنان كوتاه است. جنايتكاران آزادند و مصون از هر مؤاخذه و مجازاتی و آزادی خواهان اسيرند و با اتهاماتی غير موجه و محاكماتی غير عادلانه يا محكوم به تحمل حبسند و يا در انتظار مرگ. كدام دين و مذهب توجيه گر اين رفتارهاست؟! به نظر می رسد عده ای راهزن عقل و دين و مدنيت و انسانيت، در اين آب و خاك می تازند و مسندنشينان بسياری به اقتضای منافع كوچك و كوتاه مدت خويش، یاطریق همراهی با ترکتازان را بر گزیده اند و يا لب فرو بسته اند و به اين ترتيب مصالح بزرگ ملی را قرباني كرده اند. همه دل سوزان اين آب و خاك امروز بر اين عقيده اند كه تدبير امور كشور اگر چنين ادامه يابد جز تباهی در انتظار ما نيست. اينان كيستند كه خواستار تباهی ايران زمينند و شما كه با آنان همراهی كرده و نصايح عاقلانه و دلسوزانه و فريادهای روشن گرانه اقشار وسيع ملت را نشنيده گرفته جور و ستم را هرگونه كه مقتضی مصلحت قدرت است توجيه می كنيد؟ بر چه كيش و مذهبيد؟ برای آينده فرزندان خود كدام سرنوشت را رقم می زنيد ؟
  امروز بی محابا قوانين زير پا گذاشته می شوند، حقوق ملت ناديده گرفته می شود و فرزندانی از اين ملت با اتهاماتی كه صدق آن برای ملت شفاف و روشن نگشته مجازات می شوند و حتی به مرگ محكوم می گردند در حالی كه جزای مرگ جز برای كسی كه به ستم مرتكب قتل شده سزاوار نيست و حتی در اين مورد نيز صاحب حق مخيّر ميان قصاص و ديه و عفو بوده، بلکه قرآن کریم عفو را بهتر دانسته است. امروز دستاوردهای عظيم بشری كه در طول تاريخ برای دست يافتن به آنها هزينه ها پرداخت شده است به راحتی به زباله دان افكنده می شوند. تفكيك قوا و به ويژه استقلال قوه قضائيه و مقننه از آن جمله است كه پايمال كردن آن، پيكر عدل را نزار، ستم را فربه و حال مردمان را زار ساخته است. ياری كردن ستم و همراهی نمودن ستمگران هيچ توجيهی در مذهب عقل و مكتب اسلام ندارد. آنان كه با توجيه حفظ نظام و به تعبير ديگرحفظ قدرت وحکومت، ستم و ستمگران را ياری می كنند بدانند كه راهی بی سرانجام را برگزيده اند. چه، ستم گری هيچگاه موجب بقای هيچ نظام و حكومتی نمی شود. زيرا لوازم فنا و نابودی در ظلم نهفته است و اگر لوازم بقا را جستجو می كنيد بدانيد كه آن در اجرای عدالت و قسط است و اما عدالت آن نيست كه حاكمان آن را عدالت بخوانند، بلكه عدالت آن است كه عقل جمعی مردمان آن را عدالت بدانند. راه نجات كشور در كوتاه كردن دست چابلوسان ظالم و عدم اعتماد نسبت به آنها است. راه نجات کشور در مجازات نمودن كسانی است كه فرزندان ما را در خيابان ها و بازداشتگاه ها به ستم كشتند. راه نجات كشور در احترام به حقوق انسانی ملت و آزادی های قانونی مردم است. راه نجات كشور در حفظ امنيت مردم يعنی حفظ جان و مال و آبروی آنان و سخت گيری نسبت به غارتگران و تجاوزكاران است. راه نجات كشور در سخت گيری به فرزندان بي گناه و معصوم ملت و تعيين نوع پوشش دانشجويان و اموری پيش پا افتاده از اين دست نيست كه تمسك به اين گونه رفتارهای مزورانه در شرايط كنونی جز فرافكنی و تلاش برای منحرف ساختن واقعيات و فريب دادن ساده لوحان نيست. خواسته های آزادیخواهان بزرگتر و مهم تر از آن است كه با تزوير و دغل بازی تحريف شود. ما از شما مسند نشينان در هر موضعی از قدرت كه هستيد می خواهيم كه برای نجات كشور عاقلانه بينديشيد و عاقلانه رفتار كنيد. عاقلانه آن نيست كه فقط به عقل خود و همفكران خود رجوع كنيد، عاقلانه آن است كه به عقل همگان رجوع كنيد. ما دلسوزانه مي گوئيم كه اگر در اين كار شتاب نكنيد دير خواهد شد. وضعيت نابسامان امروز، نتيجه اغماض، سكوت و تغافل ساليان گذشته نسبت به ظلم و ستم است. اگر سكوت و تغافل و اغماض ادامه يابد، به زودی چنان دامنه ظلم گسترش خواهد يافت كه خود نيز در چنبره آن گرفتار خواهيد آمد. گویا هم اكنون هنگام قيام درمحضر عدل الهي است. ما از شما می خواهيم كه پيش از هر چيزی و بيش از هر چيز حافظ جان انسان ها باشيد و نگذاريد كه دستان ستم، فرزندان اين ملت را پرپر كند. بدانيد كه هيچ كس نمی تواند با هيچ توجيه و بهانه ای از خود سلب مسئوليت نمايد.
  اعظم طالقانی و صدیقه وسمقی – 4 خرداد 89

  http://www.we-change.org/spip.php?article5998

 3. IranI said

  عالی نوشتید .حکومت حرف آخر را 22خرداد سال گذشته زد اصلاحاحات جز رویا بافی و خیال پردازی نیست. اگر بر پیشرفت گام به گام تاکید داریم دقیقا آنها هم از همان ابتدا جلوی حرکت را میگیرند. تا مبادا گرفتار گام های بعدی شوند.

 4. […] کاظمی٬ شاهد زنده‌ی کشتار تابستان ٬۶۷ زیر تیغ اعدام. * خامنه‌ای! نفرین بر تو باد که از جوانان جسورمان می‌کاهی… * بر این «فرزاد» کش فریاد! * اعدام زینب جلالیان و خشونت […]

 5. […] کاظمی٬ شاهد زنده‌ی کشتار تابستان ٬۶۷ زیر تیغ اعدام. * خامنه‌ای! نفرین بر تو باد که از جوانان جسورمان می‌کاهی… * بر این «فرزاد» کش فریاد! * اعدام زینب جلالیان و خشونت […]

RSS feed for comments on this post · TrackBack URI

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

w

درحال اتصال به %s

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: