ما «سبز» نشده آن‌ها «زرد» کردند!

هر وقت حرف می‌زنیم که می‌خواهیم تجمع کنیم! آقا حالش بد می‌شود، سپاه به لرزه می‌افتد و نیروهای ضدشورش آماده می‌شوند تا به خیابان بیایند و جهانیان می‌بینند حکومتی که می‌گوید کشور را در اختیار دارد و مردم هوادار حکومت هستند و رئیس جمهور با آرای بیست و چند میلیونی انتخاب شده است مجبور می‌شود ارتش را به خیابان‌ها بیاورد. در هیچ جای دنیا دولت‌ها و حکومت‌هایی که کمترین اقتدار را دارند و از کمترین حمایت مردمی برخوردار باشند مجبور نیستند این‌همه نیروی نظامی به خیابان‌ها بیاورند. تنها حکومت‌های متزلزل که پایگاه مردمی ندارند از حضور مردم وحشت دارند.
بعضی از ناصحین هر وقت که صحبت از تجمع و اعتراضی به مناسبت روزی می‌شود. صحبت از هزینه‌ی اعتراضات می‌کنند و توی دل مردم را خالی می‌کنند در صورتی که اساسا کمترین هزینه همین است که بگویم می‌خواهیم تجمع کنیم و هزینه‌ی گزافی را به دوش رژیم بگذاریم تا مجبور شود نیروی نظامی به میدان بیاورد و شهر حالت حکومت نظامی به خود بگیرد. جمهوری اسلامی می‌خواهد خود را حکومتی با ثبات و مقتدر بنامد که مردم ایران پشتیبانش هستند و هر وقت مجبور می‌شود نیروهای نظامی را به صحنه بیاورد هزینه‌ی بسیار گزافی را می‌پردازد.
تا چند ساعت دیگر قرار است در مقابل وزارت کار تجمع شود و از هم اکنون تهران چهره‌ی حکومت نظامی به خود گرفته است ما ساعت پنج بعد از ظهر می‌رویم به طرف خیابان آزادی نرسیده به خیابان بهبودی ممکن است بتوانیم تجمع کنیم و شعار بدهیم یا نتوانیم اصلا مهم نیست. دیگر در این یک سال گذشته یاد گرفته‌ایم که دم به تله ندهیم. مهم این است که دولت مجبور شود «آن روی‌اش» نشان دهد تا همه ببینند پشت این لبخند دروغین چه «روی سگی» نهفته است.
ما همیشه باید از سبز شدن خود سخن بگویم تا آن‌ها تبر به دست و ساطور به کف به خیابان‌ها بیایند و رسوا شوند. رهبر معظم به آمریکا و اروپا چراغ می‌زند که جنبش را سرکوب کردیم و دیگر مخالفی نداریم بفرما پای میز مذاکره تا دل بدهیم و قلوه بگیریم اما هر بار که مجبور می‌شود با چند بیانیه و مطلب که اینجا و آن‌جا منتشر می‌شود لشکر به خیابان‌ها بکشد سند رسوایی خود را در معرض دید همگان قرار می‌دهد.
مسئله این است که در جایی رژیم به این نتیجه می‌رسد که ارعابش موثر بوده است و دیگر تظاهراتی شکل نمی‌گیرد و به اعلام تجمع‌ها توجه نمی‌کند و درست در همان موقع است که بر سرش خراب می‌شویم. درست مثل روز قدس. تصور می‌کردند با توجه به افشاگری‌های که در مورد کهریزک شده است دیگر کسی جرات نمی‌کند به خیابان بیاید به همین دلیل روز قدس آماده‌ی حضور مردم نبودند و دیدیم که چه شد!
نکته‌ی مهم دیگر این است که دوستان ما، در سراسر جهان به نفس ما در ایران دل گرم دارند و هر وقت ما اعلام می‌کنیم که تجمعی قرار است صورت بگیرد آن‌ها در سراسر جهان تجمع می‌کنند و رژیم را رسوا می‌کنند. رژیم کارمندانش در سفارت‌خانه‌هایش محبوس هستند و جرات ندارند حتا مراسم چایخوران راه بیاندازند.

دوستان به نیروی خودمان باور داشته باشیم. به نیروی کارگران و معلمان ایمان داشته باشیم. ما بسیار قوی هستیم ما قوی‌ترینیم آن‌قدر که حکومت از ما می‌ترسد خودمان نیروی خودمان را باور نداریم خود را باور کنیم و وحشت مرگ را در چهره‌ی نظامی رو به قبله ببنیم. خامنه‌ای از تک تک ما می‌ترسد. من که الان زیر این سقف نشسته‌ام و این مطالب را می‌نویسم و تو که داری می‌خوانی با هم داریم گلوی خامنه‌ای و نظام جور و ستمش را فشار می‌دهیم خود را دست کم نگیرم.
حکومتی که خودی‌های خودش را به زندان می‌اندازد، نظامی که نخست وزیر امامش را و روحانی که سال‌ها عالی‌ترین مناسب حکومتی را داشته است را سران فتنه می‌خواند و خانه‌نشین می‌کند نظام مقتدری نیست. نظامی که دختر جوانی مانند ندا را در خیابان می‌کشد و جوان بیست ساله‌یی مانند آرش رحمانی‌پور را اعدام می‌کند. نظامی که منصور اصانلو را به جرم فعالیت در سندیکا زندان می‌کند و شکنجه می‌دهد، حکومتی که کارگردان سینما جعفر پناهی را به زندان می‌اندازد به جرم این که قصد داشته است فیلم بسازد… شک نداشته باشید پایش دم گور است.
کار را به جایی کشانده‌اند سندیکاهایی کارگری بزرگ از کارگران ایرانی دفاع می‌کنند و آنقدر رسوا شده‌اند که کارگردانانی از طرز تفکرهای مختلف از اسپیلبرگ تا مایکل مور، از برادران کوئن تا سودربرگ بیانیه می‌دهند و آزادی جعفر پناهی را می‌خواهند…
سبز شویم این خزان زرد در حال ریزش است.
سایر نوشته‌های مربوط به روز کارگر
× کشمکش را بر سر فقر و غنا باید نمود
× چرا کارگران؟ چرا اول ماه مه (یازده اردیبهشت)؟
× کارگران و معلمان چشم امید ما به شما ست!
× منشور حقوق بشر کوروش کبیر و روز کارگر
× کارگران و فرودستان و «جنبش سبز». (استقبالیه‌یی بر روز کارگر)

ارسال به: Balatarin::Donbaleh::100C::oyax::Mohandes::Del.icio.us::Friendfeed::Twitthis::Facebook::Addthis to other::Subscribe to Comments Feed::Subscribe to Feed

Advertisements

21 دیدگاه »

 1. موسا said

  بسم الله. دلیل آن که با اعلام تجمع شما به خیابان می آییم آن است که ز سرنوشت سطل آشغال های شهرداری نگرانیم و نه قدرت آشغال های امریکایی …

  • محمود کله said

   آخه خودتم توی همون سطل آشغال ها هستی

  • مزدور موسی اگه نمیدونی بدون سطل زباله= بیت رهبری

  • مرگ بر خامنه ای مرگ بر سگان هار خامنه ای از جمله موسی
   مرگ بر جمهوری اسلامی خونخوار

  • balva said

   موسای گرامی!
   اول این که «دال»تان جا افتاده است. همان «موساد» بنویسد و خیال ما را راحت کنید. وقتی شاه یکی را می‌خواست اعدام کند صدای همه در می‌آمد که رژیم آمریکایی انسان‌ها را اعدام می‌کند بعد خمینی آمد گروه گروه همان‌ها را که شاه نتوانسته بود اعدام کند اعدام کرد و گروه زیادی از جوانان ایرانی که ضدآمریکایی بودند را در جبهه‌ی جنگ به کشتن داد. سی سال است که جمهوری اسلامی در جهت منافع آمریکا و آسرائیل در منطقه حرکت می‌کند.
   به قول برشت: آن کس که حقیقت را نمی‌داند احمق است و آن که می‌داند و انکار می‌کند خائن.

 2. ایمان said

  موسا! جان کاملا شما رو درک میکنم
  در هر صورت هر کس نگران خانه و کاشانه خودش هست و شما هم از این قضیه مستثنی نیستید
  از سطل آشغال و رهبرتون تا شهادت محافظت کنید

 3. GREENMOVEMENT said

  درسته رهبران و مدیران مملکتمون متمدن نیستند ولی ما که ملت متمدنی هستیم و باید به روش های مدنی مبارزه مون رو ادامه بدیم. همین اندازه خونی که این غاصبین جنایتکار تا به حال ریخته اند برای سرنگونی جکومت سر تا پا جورشون کافیهو قرار نیست عزیزانمون رو تا ابد بفرستیم روبروی گلوله این از خدا بیخبرها که. ادامه مبارزه باید مبارزه مدنی باشه و شک نکنید که خدا به مظلومی که برای رهایی از ظلم حرکت کنه کمک می کنه.
  الیس الصبح بقریب

 4. paeez said

  برای 17و24 اردیبهشت نمایشگاه کتاب هم در بالاترین خبر رسانی کنید

 5. lissnup said

  براي سبز کردن نمايشگاه کتاب چه کارهايي مي توان کرد؟ http://bit.ly/9JC6Xm

 6. […] This post was mentioned on Twitter by Dominique Rodier, mehrzad, PERSIA_MAX_NEWS, SaloumehZ, lissnup and others. lissnup said: RT @manic77: ما «سبز» نشده آن‌ها «زرد» کردندhttp://bit.ly/cPDUXS #IranElection They didn't 'yellow' our 'green' #SoG […]

 7. Your article was most tweeted by Iran experts in the Twitterverse…

  Come see other top popular articles surfaced by Iran experts!…

 8. تاريخ سرخ said

  روي سنگ قبري اين چنين نوشته شده بود:
  ان هنگام كه جوان بودم و فارغ از همه چيز، در سر ارزوي تغيير دنيارا ميپروراندم. بزرگتر و خردمند كه شدم، دريافتم جهان تغييرناپذير است پس افق هاي انديشه هايم را محدود تر كردم و بر ان شدم تا فقط كشورم را تغيير دهم، اما اين عمل هم عملي نبود. پس از سالها زندگي و نجربه و تجربه اخرين تلاش نوميدانه خود را صرف تغيير خانواده ام كردم، اما افسوس انها نيز كه نزديك ترين كسان من بودند، نغيير نكردند. اكنون كه در بستر مرگ اراميده ام، نا گاه حقيقتي را يافتم. اگر تنها خودم را تغيير داده بودم، نمونه اي ميشدم براي اعضاي خانواده ام تا انها نيز خود را تغيير دهند. با انگيزه وتشويق انها چه بسا كشورم اندكي اصلاح ميشد و شايد ميتوانستم دنيا راتغيير بدهم.

 9. نقد و تحلیل جباریت نوشته مانس اشپربر

 10. نرم افزار فیلترشکن said

  سایت دانلود چند گونه نرم افزار فیلترشکن

  http://2nel-tk.freehostia.com/2nel/soft/soft.html

 11. گشتاسب said

  جشن پایان سال در دبیرستانی در تهران – ۱۳۵۷

 12. نوشته های ژیلا بنی یعقوب said

  سایت خانم ژیلا بنی یعقوب (نوشته های ژیلا بنی یعقوب)

  http://www.zhila.org

 13. Ali said

  بلوا

  من علی‌ دوست کامنتی پوینده ام،

  بیش از ۲ ماه که من ازش بی‌ خبرم،

  دوست خوبی‌ بود،

  مشکلی‌ که براش پیش نیومده! خبری ازش داری، بم بگو خیالم راحت شه،

  یه بار دیگه هم نوشتم جوابی‌ ندادی،

  • balva said

   علی عزیز،
   شرمنده من هم از پوینده ی عزیز هیچ خبری ندارم. امیدوارم حالش خوب باشد.

 14. فیلم بازجوئی از خانم (فهیمه دری نوگورانی) همسر سعید امامی said

  فیلم بازجوئی از خانم (فهیمه دری نوگورانی) همسر سعید امامی
  .
  دانلود فیلم بازجوئی از خانم (فهیمه دری نوگورانی) همسر سعید امامی با فرمت RealPlayer وحجم 21 مگابایت ، به همراه عکس هائی از بازجویان و ماموران وزارت اطلاعات: “احمد شیخها” معروف به “احمد نیاکان” مشهور به “تفتازانی” – “علی اکبر باوند” معروف به “مجتبی بابایی” مشهور به “امیری” – “جواد عباسی کنگوری” معروف به “آزاده” مشهور به “آملی” – مصطفی موسوی ( کاظمی ) از معاونان و کارمندان ارشد وزارت اطلاعات – سعید امامی ( اسلامی ) معاون امنیتی و قائم مقام و مشاور ویژه وزارت اطلاعات و توضیح درباره عکس ها

 15. لینک فیلم بازجوئی said

  لینک فیلم بازجوئی که در اثر اشتباه ، در یادداشت بالا آورده نشد.

  http://democtatori.blogspot.com/2009/08/blog-post_26.html

 16. اعدام پنج زندانی در اوین (فرزاد کمانگر – علی حیدریان – فرهاد وکیلی – شیرین علم هولی – مهدی اسلامیان) said

  اعدام پنج زندانی در اوین (فرزاد کمانگر – علی حیدریان – فرهاد وکیلی – شیرین علم هولی – مهدی اسلامیان)

  با قطع تلفن ها، فرزاد کمانگر و چهار زندانی سیاسی در اوین اعدام شدند

  خبرگزاری هرانا – مسئولان زندان اوین با قطع تلفن های این زندان از دو روز گذشته اقدام به اجرای حکم اعدام زندانیان سیاسی فرزاد كمانگر فرزند باقي، علي حيدريان فرزند احد، فرهاد وكيلي فرزند محمد سعيد، شيرين علم‌هولي فرزند خدر و مهدي اسلاميان فرزند محمد نمودند.
  بنا به اطلاع گزارشگران هرانا این احکام در حالی به اجرا درآمد که پرونده سه تن از متهمان این پرونده در مرحله بازنگری (اعمال ماده ۱۸) قرار داشت و همچنین هیچ یک از وکلا و خانواده ها در جریان اجرای این احکام قرار نگرفتند.

  http://hra-news.org/1389-01-28-00-30-11/1205-000.html

  http://www.rahesabz.net/story/15153

RSS feed for comments on this post · TrackBack URI

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

w

درحال اتصال به %s

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: