گفت‌وگوی بلوا با مقام عظمای معرر در باره‌ی سیزده بدر! ۱۴+

مقام عظمای ولایت در یکی از گشت‌زنی‌های‌شان با لباس مبدل در محله‌های فقیرنشین سری به کلبه‌ی درویشی ما زدند(۱)، ایشان کت و شلوار پوشیده بودند و کراوات زده و ریش مبارک را حنا گذاشته بودند، ظاهرا حنا را از جناب احمدی‌نژاد ملقب به ا.ن. گرفته بودند(۲)، رنگ زرد ملسی داشت و بوی عطرآگینش عندالورود مشامان را معطر کرد و بی‌اختیار هلهله سر دادیم:«صلی علی محمد بوی خمینی آمد!» که ایشان بر زبان مبارکشان جاری شد که:«دهه! ما که بدل زدیم از کجا ما را شناختید؟» سر فرود آورده رخصت خواستم و رخصت دادند و عرض کردم:«قربان اول از عطر بهشتی‌تان، دوم از کراواتتان که چفیه‌ی بسیجی است و گره‌اش مانند بقچه‌ی ننه بلقیس مرحوممان می‌ماند و سوم از این که کت مبارک را داخل شلوار کرده‌اید!» طیب ‌الله انفاسکم فرمودند و چشم چرخاندند صندلی بجورند که نداشتیم چارپایه آوردم آقا تواضع فرمودند و عضو شریف و مبارک و تپل‌مانده از دوران نوجوانی را روی چارپایه گذاشتند و اشاره کردند به سوی‌شان روم که کون‌سران پای چارپایه رفتم و ایشان دست مبارک نداشته را بر سر ما گذاشتند و فرمودند:«بنال فرزندم چه می‌خواهیم!»
گفتم:«قربان، ما جز سلامت و سعادت وجود مبارک شما چیزی نمی‌خواهیم!»
گفتند:«خودت را لوس نکن بنال از مال و منال چه می‌خواهی اینجا که دوربین تلویزیون نیست که تعارف تیکه پاره کنی!»
گفتم:«به سر جدتان قسم از مال و منال چیزی نمی‌خواهیم فقط اگر رخصت دهید چند سوآل درباره‌ی «سیزده‌به‌در» داشتیم تا روشنمان کنید و مانند «چهارشنبه سوری» که هزاران سال در خواب و غفلت بودیم و شما بیدارمان کردید از این یکی هم بیدار شویم!»
تبسم فرمودند و رخصت دادند معروض شدم به حضورشان:
سوآل: این کلمه‌ی منحوس «سیزده بدر» از کجا آمده است؟
پاسخ معزم له(۳): این را خواص سکولار(۴) خودفروخته ساخته‌اند، همه می‌دانند ما شیعه‌ی اثنی اشعری یا همان دوازده امامی، هستیم و برای مصلحت نظام امام سیزدهم، خمینی، را اختراع کردیم.(۵) حالا منظور از «سیزده به در» یعنی به در کردن این امام سیزدهم و برگرداندن مذهب شیعه به دوران جاهلیت که دوازده امام داشت!
سوآل: حکم «سبزه» به آب دادن در این روز چیست؟
پاسخ معنتر له(۶): حاشا و کلا(۷) ما در اسلام اصلا «رنگ سبز» نداریم، رنگ اسلام «سیاه» است. این مجوسان آتش‌پرست این رنگ سبز را به پاچه‌ی ما کردند که هزار و چهارصد سال است در پاچه‌ی ما ماند است. اگر «رنگ سبز» داشتیم که عمامی علمای گرانقدرمان «سیاه» نبود. کسی نیست به این میرحسین بگوید آخه تو سر فتنه‌یی یا ته فتنه‌یی که این رنگ سبز را علم کردی ای علم ابوالفضل به گذرگاه احمدی‌نژادیت(۸) گفتیم میایی چند «چیز» و «میز» می‌گویی و محمود عزیزمان می‌شود رئیس جمهور می‌رویم با آن سیاه برزنگی می‌بندیم ریختی به هم کاسه و کوزه‌ی‌مان را خودت هم ماندی توش با آن شیخ لجوج یک دنده‌ی کله‌خر…(۹)
سوآل: حکم گره زدن سبز چیست؟
پاسخ الاغ له: (ایشان با پای مبارکشان لگدی حواله‌ی میان‌گاه‌مان کردند که چون قبلا کشیده بودندشان لگدشان به ما اثابت نکرد و نزدیک بود وجود مبارکشان از چارپایه کله‌پا شوند که دست غیب نگه‌شان داشت، با غیض فرمودند:) «مگر نفرمودیم آن رنگ ملعون را بر زبان جاری مکن!» حالشان که کمی جا آمد تبسم جراحی شده بر لب‌شان نمودار شد و فرمودند: «گره زدن آن خبیث جهت گشایش بخت است و گشوده شدن بخت مردمان بسته شدن بخت ما است و بسته شدن بخت ما احرم محرمات است و اجتناب از آن اوجب الوجبات.»
سوآل: حکم الک دولک چیست؟
پاسخ مرز له(۱۰): احوط آن است که زین شهوت اجتناب شود. زیرا «دولک» را پسندیده تر آن است که به جای کوبیدن بر سر «الک» بر سر مردمان کوبیده یا در مرز(۱۱) مخالفان فرو کنند. ایضا فعلی که رهبر مسلمین توان انجام آن را ندارد و از تماشای آن نیز حظ نمی‌برد بر جمله‌ی مسلمین حرام است.
آمدیم سوآل دیگر بپرسیم که دهن وا نکرده ایشان دهان مبارک وا فرمودند و گفتند: «بسه، خفه» (این را درست مانند مرحوم امام سیزدهم شان فرمودند و ما یاد آن خدا بیآمورز افتادیم و بغض کردیم.) بعد دهان مبارک را بیخ کوش نامبارک ما آوردند و گفتند: «بلوا جان (۱۲) تل(۱۳) نداری! از وقتی سبیه‌ی بن‌لان از ایران رفته دیگه نامرد برامون تریاک سفارشی نمی‌فرسته موندیم تو خماری!»
گفتم: آقا قربونت برم ما تل و تریاک نداریم برادرای پشت پرده یه کارتن ساندیس مرحمت کردن اگر میل می‌کنید بیاورم نوش جان فرمایید.
فرمودند: ساندیس بخور توی اون کله‌ی پوکت! الدنگ(۱۴) بدم ببرنت مسجدِ کهریزک دولک تو مرزت الک تو دهنت کنن!؟ آخه تو نمی‌دونی ما مرض قند گرفتیم از بس شکر زیادی خوردیم دکترا منعمون کردن شیرینی‌جات بخوریم…

ما شرمنده و روسیاه شدیم و آقا بلند شدن با غیض رفتن بیرون و زیر لب باز به خودشان ناسزاهای خجسته دادند. موقع خروج رو کردند به ما فرمودند: «چارشنبه سوری که آفتابه گرفتین شاشیدین به فتوای ما فکر نکن حواسمون نیست اگه سیزده‌به‌در بخواید باز اون رنگ ملعونِ اسمشو نبر رو علم کنید بیایید عکس ما را احمدی‌نژادی کنید آنچنان گره‌تون می‌زنیم که حالا حالا ها باز نشید!»
آقا داشت پس می‌افتاد که یکی از برادرای پشت پرده آمد اینور پرده و گفت: «آقا سر جدتون دوباره که شروع کردین به شکر خوردن، آقا براتون بده قندتون می‌ره بالا خدای نکرده مسلمین جهان از فیض وجود پر برکتتون محروم می‌شن.»

آقا و برادران و خواهران همراهشون تشریف بردند و ما بروبچ محل را جمع کردیم و شروع کردیم به ساندیس خوردن و قرار گذاشتیم همین‌جور آب و ساندیس و مایع‌جات بخوریم و جمع کنیم برای روز سیزده بدر و ادرار مبسوط به فتاوای حضرت معرر کنیم بلکه از رو برود این پرو!

پانویس
۱- ما بی‌مدرک حرف نمی‌زنیم:«رهبر انقلاب گاهی به طور ناشناس به مناطق فقیرنشین می‏روند -به نقل از رجا نیوز»
۲- از کجای ایشان گرفته‌اند را خودتان حدس بزنید.
۳- افسونگر. آن که عزایم نویسد. آن که عزایم داند. عزایم خوان . (یادداشت به خط مرحوم دهخدا)، این شعر خاقانی نیز شاهد آورده شده است: «ماری به کف مرا و بنان است این قلم / دستم معزمی شده کافسون مار کرد.»
۴- قربانشان بروم آقا که لغات دشواری بر کلام صادر می‌فرمایند ما که نفهمیدیم «سکولار» یعنی چی و رویمان هم نشد از محضر مبارکشان بپرسیم اما از پاسخ‌هایی که ایشان دادند و از مطالعاتی که خودمان داریم حدس زدیم زبانم لال منظور از «سکولار» یعنی کسانی که «سکس» می‌کنند در «لا»ی اسلام!
۵- به محض این که نام شریف «خمینی» بر زبان ایشان جاری شد. ما بی‌اختیار فرادا شروع به ذکر صلوات کردیم که هنوز نیمه‌ی صلوات اول بودیم که ایشان فرمودند: «خفه! مجلس خودمانیست بگذار شکرمان را بخوریم.» ما هم خفه شدیم!
۶- «معنتر له» به معنای «عنتر» پنداشته شده است. عنتر :«رقاصان و مطربان دوره گرد انواع مختلف این حیوان را جهت رقاصی تربیت می‌کنند.» (فرهنگ فارسی معین)
۷- آقا رنگ «سبز» را که شنیدند رنگ‌شان زرد شد و قریب به هفتاد بار با آن یکی دستشان بر روی ران مبارک کوبیدند آن جور که محافظان مبدل پرده کنار زدند و «آقا جانمان به فدایت» سوی ما یورش بردند که آقا جانمان و آن عضو، نچندان شریفمان را، نجات دادند و اشاره فرمودند: «گم شید!» و گم شدند!
۸- نام جدید «مقعد» که جناب حداد عادل وضع نموده‌اند. وجه تسمیه آن محل عبور ا.ن. است که سر واژه‌ی «احمدی‌نژاد» است.
۹- آقا حالشان آن‌چنان منقلب شد که شروع کردند به دادن فحش‌های چاله‌میدانی و در باب محرمات و اهالی منزل خودشان و اکبرشان مبسوط افاضه فرمودند که از نقل آن معذوریم.
۱۰- مرز له با تشدید و ضمه‌ی «ز» به معنای «مرز» دانسته شده است. معنای مرز در پانویس یازدهم آمده است.
۱۱- مرز در فرهنگ دهخدا آمده است:«مقعد. (برهان قاطع) (رشیدی ) (انجمن آرا). نشستگاه . (اوبهی ) (برهان قاطع). سوراخ مقعد. (غیاث اللغات ). مخرج سفلی . سوراخ کون از انسان و حیوانات . (برهان قاطع). آلست . دبر:مرزش اندرخورد کیر لیوکی» شاهدی هم از سوزنی آورده است:ای مرز ترا دریده مردی / زان مرد بتو رسیده دردی. سوزنی (دیوان چ شاه حسینی چ 1 ص 412). برای دیدن سایر شواهد به فرهنک دهخدا مراجعه فرمایید.
۱۲- واﷲ و تاﷲ که گفتند «بلوا جان»! به همین مهربانی و محجوبی!
۱۳- «تل» همان «تریاک» است! در زبان و کلام جاهلان و عوام! آقا قربونش برم اواخر لوتی‌گری و مرام هستند وقتی فحش چارواداری به مشایی می‌ده باید ببینیدش!
۱۴- می‌خواستیم به برکت سیزده بدر سیزده پانویس بیشتر ننویسیم که این آقا از بس اراجیب فرمودند نتوانستیم به سیزده ختم کنیم. واژه‌ی الدنگ را ذات شریف و ملوکانه جناب رهبر معرر از شعار مردم یاد گرفته‌اند که در خیابان می‌گفتند: «ننگ ما! ننگ ما! رهبر الدنگ ما!» حالا خود این ماجرای دیگری است که بماند برای بعد!

برخی از الطاف گذشته‌ی ما به آقا
+ ماجرای کلید و سوراخ، عیدانه‌ی بلوایی! ۱۲+
+بطلان عملی مرجعیت خامنه‌ای در حکم حرمت چهارشنبه سوری
+آیت‌الله خامنه‌ای در رژیم گذشته دست داشته است!
+ شعری منتشر نشده از مقام معظم رهبری ۱۲+

ارسال به: Balatarin::Donbaleh::100C::oyax::Mohandes::Del.icio.us::Friendfeed::Twitthis::Facebook::Addthis to other::Subscribe to Comments Feed::Subscribe to Feed

Advertisements

9 دیدگاه »

 1. رباب said

  مسخره!!!
  من اصلآ طرفدارش نیستم خیلی هم ازش بدم میاد. ولی خیر سرت با اون نوشته ات. از اراجیف اون افتضاحتر بود.

  • balva said

   حالا چرا اینقدر عصبانی! ما شوخی شوخی مزخرف می‌گیم اما آقا جدی جدی مزخرف می‌فرمایند!

 2. خیلی باحال بود.

 3. hamed said

  عالی بود.

 4. نوه کوروش کبیر said

  عالی بود

 5. نسوان said

  بسی اسباب تفرج شد. تا فرج آقا که در تعجیلش بسی دعاگوییم خداوند نایب بر حقش را برای ما نگهدارد.الهی آمین

  • balva said

   نسوآن جان، نایب که اینقدر موجب تفرج است دیگر ببین خود آقا چه مایه خنده‌زاری باشه!

 6. a;i said

  دمت گرم

 7. آشوب said

  سیزده به در چارده به تو ، هاکوت کوتو !

RSS feed for comments on this post · TrackBack URI

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

w

درحال اتصال به %s

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: