لاشخورها دلتان را صابون نزنید قوی‌تر از همیشه در میدان حاضریم!

ویران کردن ساده است، نیاز به هوشمندی و خرد ندارد، وحدت و سازماندهی هم نمی‌خواهد اما ساختن و آباد کردن کاریست دشوار و حاصل خردجمعی و پایداری و تلاش است. جنگلی را یک شبه می‌توان با شعله‌ی کبریتی به آتش کشید اما رشد و رویش جنگلی سبز و روینده یک شبه میسر نیست. جنبش سبز مردم ایران جنبشی برای ویرانی نیست جنبشی برای آبادانی است برای ساختن زندگی بهتر و انسانی است.
انقلاب بهمن انقلابی برای نابودی دنیای کهن بود اما انقلاب سبز انقلابی برای ساختن و آباد کردن است. انقلاب سبز تداوم انقلاب بهمن است. به انقلاب بهمن خیانت شد و نهال نازکی که داشت قد می‌کشید و رشد می‌کرد در زمستانی ویران‌گر خاکستر شد و اکنون پس از سی سال مقاومت و مبارزه برای زنده نگه‌داشتن آن نهال به باروبر نشسته است و از هر گوشه و کنار این جنگل به آتش کشیده شده جوانه‌های سبز رویان می‌شود.
۲۲ بهمن در جريان است و كم كم آن را پشت سر ميگذريم تا جایی که توان داشتیم از خود مایه گذاشتیم تا این روز به شوی تبلیغاتی برای رژیمی که آخرین نفس‌هایش را می‌کشد تبدیل نشود. همین که نگذاشتیم مراسمشان را بی‌حضور تفنگدارها و پلیس ضدشورش و گازاشک‌آور برگذار کنند پیروز شدیم. ملتی که اراده داشته باشد آزاد زندگی کند ملتی شکست‌ناپذیر می‌شود. کسانی مایوس می‌شوند که مبارزه را نمی‌شناسند دیر آمده‌اند و می‌خواهند زود بروند ما سی سال است که در حال نبردیم و خستگی نمی‌شناسیم. به سایر ملت‌ها نگاه کنید، آزادی و رفاه‌شان را یک شبه به دست نیاورده‌اند در مبارزه‌یی طولانی و پرفراز و نشیب با پیروزها و شکست‌های بزرگ و کوچک به آن رسیده‌اند و مبارزه‌ی‌شان هر روز در جریان است.
مبارزه مانند زندگی مسیری راست و مستقیم ندارد رودخانه‌وار حرکت می‌کند. نسبت به سختی و نرمی زمینی که در آن جریان دارد. گاه به راست، گاه به چپ، گاه مستقیم، گاه پهن می‌شود، گاه باریک، گاه پشت سنگ خارایی متوقف می‌شود و ذره ذره با متانت و بردباری سنگ را سوراخ می‌کند از آن عبور می‌کند و رفته رفته در هم می‌شکندش و سیل‌وار دوباره جاری می‌شود.
نظام دیکتاتوری و ضدانسانی تمام هیمنه‌ی خود را به میدان آورده بود تا چون سنگ‌خارایی سد کند این رود جاری را و صف‌شکنان جنبش سبز امروز در صحنه بودند و بر این سنگ‌خارا یورش بردند و روزنه‌هایی در آن گشودند که به زودی نتیجه‌ی آن دیده خواهد شد. دیکتاتوری با یک فریاد شکسته می‌شود و امروز هزاران فریاد بر سرش هوار شد.
در مطلب قبلی نوشتم:«نه ما دون کیشوت هستیم نه رژیم آسیاب بادی» دون کیشوت‌ها زود به هیجان می‌آیند و تصور می‌کنند با یورشی ناگهانی می‌توانند هیولا را بر زمین زنند و وقتی با مانعی روبه‌رو می‌شوند زود مایوس و پریشان شده و نیزه فرومی‌گذارند و به زمین و زمان ناسزا می‌گویند و یاران خویش را مقصر قلمداد می‌کنند. لاشخورهای حکومت هم از راه می‌رسند با لباس دوست این و آن را مقصر می‌شمارند و مردم را به باد انتقاد می‌گیرند و تخم یاس می‌پراکنند. ما زنده‌ایم و زنده‌تر از پیش دست این لاشخورها را رو می‌کنیم و اجازه نمی‌دهیم بین صفوف متحد و یک‌پارچه‌ی ما تفرقه بیاندازند.
مبارزه‌ی مردم ایران برای آزادی و برابری و زندگی انسانی هر روز به شکلی خود را نشان داده است. گاه به صورت میلیونی در ایران، گاه با اعتراض‌های کوچک و بزرگ در سراسر جهان، گاه با شعارنویسی روی دیوار و اسکناس… و تازه اشکال مختلف مبارزه در راه است و سرانجام با اعتصاب سراسری حکومت نابود خواهد شد. کارگران (کارگران صنعتی، اداری، آموزشی، بهداشتی…) روزی که دست از کار بکشند ناقوس مرگ رژیم را به صدا درخواهند آورد.
تشکیل هسته‌های مقاومت در محل کار و زندگی، در بین دوستان و هم‌فکران مانند ملاتی محکم موجب اتحاد عمل خواهد شد.(۱) هم‌اکنون هسته‌های زیادی تشکیل شده است که به حرکت‌های ایضایی دست می‌زنند. شعارنویسی، آتش زدن عکس جلاد در نقاط مختلف شهر، مطالعه و بالابردن بینش مبارزاتی حاصل کار این هسته‌ها است. مردم نیاز به پیشتاز و پیش‌آهنگ دارند و پیش‌تازان و پیش‌آهنگان جنبش سبز باید راه را برای حضور میلیونی مردم هموار کنند. کافی است در روزهای سخت این شعله را فروزان نگه‌داریم و خواهید دید زودتر از آنچه فکرش را می‌کنید میلیون‌ها نفر به ما خواهند پیوست. کافی است مایوس نشویم. کافی است عجول نباشیم و منطق و قانون مبارزه را بشناسیم.
احتمالا رژیم سعی می‌کند در روزهای آینده سیاست چماق و هویج خود را ادامه دهد. در بعضی زمینه‌ها گستاخ‌تر از پیش عمل کند و در جاهایی شروع به باج‌دادن کند تا بتواند تفرقه بیاندازد. فریب سیاست‌های این مکاران را نباید خورد هرگز دشمن را دست کم نگیرید این‌ها مار خورده‌اند و افعی شده‌اند. هر چند روبه زوال هستند و هر روز که می‌گذرد به مرگ مقدرشان نزدیک‌تر می‌شوند اما به هر حال باید فراموش نکیم این‌ها اسلحه‌یی در دست و سنگی در قلب دارند و بخشی از قدرت جهانی مکارانه از آنان حمایت می‌کند. مزورانه به هم‌دیگر ناسزا می‌گویند اما پشت پرده معامله می‌کنند. جنبش سبز تاکنون موفق شده است نزدیکی به جمهوری اسلامی و دولت کودتایی‌اش را آنقدر پرهزینه کند که عملا هروقت خواسته‌اند پشت میز مذاکره بنشینند نقشه‌هایشان نقش برآب شده است. کرکس‌ها و کفتارها گرد ایران می‌گردند تا تکه‌یی از این سرزمین را کنده به نیش کشند و حکومت ضدمردمی هم برای حفظ خود قدرتی را که باید در دفاع از مردم و منافع کشور به کار ببندند برای سرکوب مردم و به تارج بردن حاصل دست‌رنج آنان به کار می‌اندازد.
انقلاب سبز ایران تا پیروزی مقدرش بر حکومتی سست‌بنیاد که هیچ سنخیت و مقبولیت و مشروعیت و حقانیتی در بین مردم ندارد چند گام بیش‌تر فاصله ندارد اما این گام‌ها باید با درایت و شهامت برداشته شود و گرنه معلوم نیست اجرای چه سناریوی سیاهی کلید خواهد خورد.
بیاید پیمان خود را تجدید کنیم تا رسیدن به ایرانی آزاد، دموکراتیک و مبتنی بر حقوق بنیادی انسانی از پا ننشینیم و هرگز یاس و تباهی به خود راه ندهیم. شهامتی که امروز پیشتازان جنبش سبز از خود نشان دادند شهامتی بی‌نظیر بود. قدر این شهامت را بدانیم و راسخ‌تر از پیش به راه پرفراز و نشیب خود ادامه دهیم.
پانویس
۱- چند ماه پیش در مطلبی با نام «هسته‌های مقاومت» در این مورد مفصل نوشتم.
پیوند در بالاترین

ارسال به: Balatarin::Donbaleh::100C::oyax::Mohandes::Del.icio.us::Friendfeed::Twitthis::Facebook::Addthis to other::Subscribe to Comments Feed::Subscribe to Feed

Advertisements

9 دیدگاه »

 1. sangfarshha said

  ما بي شماريم
  امروز يه تجربه بود براي مراسم هاي اينده كه با دقت بيشتري رفتار كنيم
  درود بر جنبش سبز ملي

 2. سرباز سبز said

  من و دوستانمان اسلحه تهيه كرده و در راهپيمايي بعدي مسلح مي آييم. اين يزيد راه ديگري نگذاشته است

  • Amir-x said

   Sarbaze sabz nofoozie! oomade bahoone bede dase hokoomate

 3. sam sabz said

  ما سبزها نیازی به اسلحه نداریم. ما شعور داریم خرد داریم بیشماریم. اسلحه مال اون مزدورای جیره خوره که وقتی نمی تونن با امثال ما رقابت کنند باتوم و اسلحه دست میگیرن. ما تا آخرین قطره خون میجنگیم تا حقمان را بگیریم. آینده را فراموش نکنیم.

 4. ناشناس said

  اینو اگه می تونین بخونین
  http://erikpar.wordpress.com/2010/02/11/negah

 5. erfan said

  اینو اگه می تونین بخونین
  http://erikpar.wordpress.com/2010/02/11/negah

 6. babak khoramdin said

  50million irani sabz dar iran bood va hanooz ham hastand va sabz ham khahand bood emrooz tehran hookoomat nezami bood hich negaran nabashid jonbeshe sabz emrooz be enghelabe sabz tabdil shod piroozi ba sbz mibashad

 7. ناشناس said

  به نظر من دیگر نباید در مراسم های دولتی شرکت کنیم. یعنی در همان مسیری که دولتی ها جمع میشوند نباید ما هم باشیم. چون نتیجه اش میشود 22 بهمن. این روز فقط یک تجربه ی بد بود. از تجربه ها هست که آدم پخته میشود. اشتباه چیز بدی نیست به شرط آنکه دیگر تکرارش نکنیم.

 8. با درود به تمامي دوستان هميشه همراه
  آدرس جديد و بدون فيلتر وبلاگ من:
  http://www.Anoosheh2.WordPress.Com
  لطفا در تصحيح آدرس در پيوندتان اقدام نماييد
  با تشكر
  سبز باشيد و سربلند

RSS feed for comments on this post · TrackBack URI

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

w

درحال اتصال به %s

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: