صحنه گردان ماییم به گَرد ما نمی‌رسی پس بگرد تا بگردیم!

آقای خامنه‌ای وقتی در ۲۹ خرداد فرمان قتل صادر کردی تصور می‌کردی ما از مرگ می‌هراسیم و با تهدید تو خانه‌نشین می‌شویم فردای‌اش به خیابان آمدیم و کشته شدیم. ندای‌مان به خاک و خون نشست. دستگیرمان کردی، شکنجه‌ی‌مان کردی، به شریف‌ترین دختران و پسران این سرزمین تجاوز کردی و حاصل چه شد؟ ترسیدیم؟ جا زدیم؟ ۲۷ شهریور در روزی که روز قدس می‌خواندی پر شورتر به خیابان آمدیم. می‌دانی چرا ما از مرگ نمی‌هراسیم؟ این را خود تو و دستگاه جهنمی‌ات به ما آموخت که از مرگ نهراسیم. به دنیا که آمدیم در دنیایی چشم گشودیم که «مرگ» تقدیس می‌شد و «زندگی» عملی شرم‌آور و نکوهیده بود. تو به ما آموختی که بزرگ‌ترین آرزوی‌مان خوابیدن در «بهشت زهرا» باشد و مادران و پدرانمان بالاترین درجه‌ی که برای ما آرزو کنند مردن و در گورستان خفتن باشد. تو به ما آموختی که زندگی سیاه و تاریک است و هر چه هست پس از مرگ است و بس. هنوز به مدرسه نرفته بودم که زیباترین و باشکوه‌ترین چیزی که در چشم‌ام می‌نشست حجله‌ی چراغانی شده با عکس جوان برومندی بود که بر سرکوچه‌ی‌مان بود و اسمی که نام کوچه‌یمان می‌شد و بر پلاک شهرداری نقش می‌بست. تو، دستگاه تبلیغاتی دوزخی تو، صدا و سیمای تو، هر شب چون لالایی در گوش من «مرگ» را تقدیس می‌کردی و من اکنون به «زندگی» رسیدم. ما را تهدید نکن با تهدید کردن خود را رسوا می‌کنی و یال و کوپال ریخته‌ات را بیش از پیش به نمایش می‌گذاری. شاید هنوز دیر نشده باشد. صدای انقلاب ما را «شاه» دیر شنید و تو این شانس را داشتی که از سرنوشت او عبرت بگیری و این صدا را زودتر از آن که دیر شود بشنوی اما گویا این حکم تقدیر است و قاموس طبیعت بر این استوار است که دیکتاتوری مهر کند چشم و قلب دیکتاتور را. تو مرگ ما را می‌خواستی اما ما سرزنده‌تر از همیشه زندگی را یافتیم تو سیاه بودی و ما سبز شدیم.
ما مجرمیم و جرم ما این است که «زندگی» را می‌خواهیم و از «مرگی» که تو برای‌مان مقدر کرده‌ای بیزاریم و آن را بسوی خودت پرتاب می‌کنیم. دنبال صحنه گردان مگرد. صحنه‌گردان ماییم، موسوی‌ها و کروبی‌ها و خاتمی‌ها تنها از تو باهوش‌تر هستند و می‌دانند اگر جلوی ما بایستند به سرنوشت تو دچار می‌شوند. دنبال صحنه‌گردان مگرد این صحنه را ما می‌گردانیم. ما فقط رای خود را می‌خواستیم و تو ما را به قتل رساندی و شکنجه کردی و امروز دیگر یک قدم از «جمهوری ایرانی» کمتر را نمی‌خواهیم. صحنه‌گردان ماییم تو را دعوت می‌کنیم به صحنه‌ای که «۱۳ آبان» خواهیم گرداند بیایی تا ببینی صحنه گردان کیست. صحنه گردان ماییم به گرد ما نمی‌رسی پس بگرد تا بگردیم.

ارسال به: Balatarin::Donbaleh::100C::oyax::Mohandes::Del.icio.us::Friendfeed::Twitthis::Facebook::Addthis to other::Subscribe to Comments Feed::Subscribe to Feed

Advertisements

13 دیدگاه »

 1. Ali said

  perfect, perfect, excellent.

 2. It is Perfect…great

 3. سبز said

  پیشروی سبز در سیزده آبان
  چهارشنبه ، 13 آبان 1388 ، جنبش سبز به یکی دیگر از قرارهای ملاقات خود خواهد رسید. آنچه در پی می آید بیانی است ، چکیده توجه به آنچه در زبان جامعه و نوشته ها ی جنبش میگذرد ، تا مگر رهنمودی برای آن روز سرنوشت ساز باشد :
  1- در پی حماسه حضور سبز در روز 27 شهریور (قدس) که با وجود سه ماه خشونت کودتایی ، تحریم پیامک های تلفنی و بسته بودن مطبوعات مردمی رخ داد ، دل ها از اطمینان به آگاهی و همراه بودن مردم ، به آرامشی نسبی رسیده و در نتیجه شعارهای شبانه بر بام ها خاموش شده است . اطلاع رسانی نوشتاری، اینترنتی و سینه به سینه مردمی باید دوباره آغاز شود. بد نیست که 12 آبان ، ساعت 10 شب و به یاد آن صد روز پر حادثه ، بار دیگر بر بام ها رویم .
  2- اصل اساسی این است که همه باید در «۱۳ آبان» در خیابان باشیم . در باره‌ی این که چه شعارهایی در ۱۳ آبان بدهیم زیاد گفت‌وگو کرده ایم. این بحث‌ها به‌ خودی خود بسیار خوب است ، چون دیدهایمان را برای هم روشن ترمی‌کند و در شناخت هم عمیق‌تر می‌شویم. اما یک اصل نباید فراموش شود و آن این است که جریان زندگی و مبارزه است که شعارها را در نهایت تثبیت می‌کند و جریان اجتماعی را پیش می‌برد. صحنه‌ی مبارزه در خیابان ، مسیر و سرنوشت‌ها را رقم می‌زند. پس ، از ساعت 9:30 بامداد ، بیشماران خواهیم آمد ، در همان مسیرهای اعلام شده کودتاچیان و نه جای دیگر ، تا سیه روی شود هرکه در او غش باشد . منتظر مسیر آدم های معروف هم نخواهیم ماند . این که سپس برای خواسته هایمان در خیابان بمانیم یا نه بستگی به هرچه پر جمعیت تر بودنمان دارد و همانروز مشخص خواهد شد .
  در مرحله راهپیمایی توجه کنیم :
  آ) با هم با دوستان بیاییم و از پیش، قرارها و مرخصی ها را هماهنگ کنیم .
  ب) عکس هایی از شهیدان و گروگانان کودتا بیاوریم و از نشان های سبز استفاده کنیم.
  پ) در تهران از پنج مبدا : میدان سپاه ، میدان فردوسی ، میدان هفت تیر ، پل کریمخان و تقاطع خیابان های انقلاب وسعدی ، به سوی خیابان طالقانی و سفارت سابق آمریکا حرکت کنیم ، تا وادار به پاییدن همه این منطقه پهناور شوند. خیابان های فرعی پیرامون سفارت (ایرانشهر، اردلان ، ترابی ، موسوی ، پرفروشان و فرصت) را نیز پر کنیم تا پناهگاه تروریست ها نشوند.
  ج) شعار نویسی در مسیرها و بویژه هنگام شلوغی تظاهرات را فراموش نکنیم ، بهترین فرصت برای گذاشتن یادگاری بر دیوار های مرکزی شهر و خودروهای دولتی است .
  د) یک محموله کوچک داشته باشیم از : ماسک سبز، اسپری یا ماژیک سبز ، روزنامه (زیر انداز) ، آب و بیسکویت، سرکه (برای مقابله با گاز اشک آور) و چیزی برای دفاع
  ه) ساکنان خیابان های پیرامونی با خودرو هایشان به سوی راهپیمایی بیایند. این بهترین پشتیبانی در برابر تجهیزات و چماقداران گوناگون است .
  ی) هرگز بهانه درگیری به آشوبگران و چماقداران ندهیم. در صورت تلاش آشوبگران برای ربودن کسی ، صد نفره و هماهنگ او را آزاد کنیم . در پایان تظاهرات اگر کار به تحصن نکشید ، به صورت جمعی پراکنده شویم .
  3- جنبش سبز تا کنون در بسیج نیرو و راهپیمایی موفق بوده است و این فرصت را دارد تا فشار را بیشتر کرده ، از خود تعرض مدنی نشان دهد و با ماندن در خیابان ها خواسته هایی را طرح کند . ساعت 12 نیمروز (پایان حکومتی راهپیمایی) ، چنانچه جمعیت 90 درصدی ما به روبروی سفارت سابق آمریکا در تهران یا محل تعیین شده در شهرمان محدود نشده و دست کم تا سه برابر در همه خیابانهای اصلی پیرامونی کشیده شده باشد ، به نظر میرسد وضعیت برای ایجاد نخستین تحصن جنبش آماده خواهد بود. اما توجه کنیم برای عملی شدن این کار و جلوگیری از خطر یورش کودتاچیان ، به دو عامل همزمان نیاز خواهد بود :
  آ) هسته مرکزی :
  به یک هسته مرکزی و پیشگام برای تحصن نیاز است که هر جا وضعیت را مناسب دانستند با هماهنگی بر روی زمین بنشینند. در تهران برای اینکار ، مثلا برای پر کردن ضلع جنوبی و شرقی سفارت در خیابان های طالقانی و مفتح ، اگر فاصله هر کس از دیگری یک متر باشد ، به یک هسته بیست و پنج هزار نفری نیاز خواهد بود . حتما باید بنشینیم وگرنه نیروهای امنیتی به بهانه ایجاد آشوب و شورش کار را به درگیری خواهند کشاند . این هسته هرگز نباید شعاری بر ضد کسی یا چیزی بدهد و حضور بانوان بویژه مادران در صف های جلو و نزدیک به نیروهای ضد شورش و امنیتی در آن بسیار مهم است . اگر بنشینیم و اتحاد آرام خود را بصورت ده ها هزار نفری به رخ نیروهای امنیتی بکشیم امکان دارد نیروهای بسیج و ضد شورش ، که بسیاری از سربازان وظیفه ویا پرسنل بدون تعصب سیاسی و از جنس مردم هستند حتی به دستور فرماندهان خود برای مقابله با مردمی که با سکوت نشسته اند عمل نکنند . پس از ایجاد هسته اولیه باید با همبستگی آن را حتی پس از شلیک گاز اشک آور ، تهدید بلندگوها ، جرقه درگیری هایی که لباس شخصی های نفوذی پدید می آورند ، زدن باتوم روی سپرهای پلیس ضد شورش برای ایجاد فضای وحشت و حتی شلیک هوایی حفظ کرد.
  ب)پشتیبانی پیرامونی :
  هسته مرکزی باید به دو لحاظ از پیرامون ، مراقبت و پشتیبانی شود : از لحاظ امنیتی و از لحاظ جمعیتی . از لحاظ امنیتی هیچ چیز کاراتر از حضور انبوه سواره و پیاده مردم در خیابانهای پیرامونی نخواهد بود . این حضور جلوی رسیدن ماشین های آبجوش و تجهبزات ضدشورش به هسته مرکزی را میگیرد . و به لحاظ جمعیتی باید توجه داشت که سبزهای نشسته در هسته مرکزی نمیتوانند بیش از 5 ساعت در جای خود بمانند و باید پیوسته با جمعیت پیرامونی سبز ، جایگزین شوند. در این راستا به دلیل وجود طرح ترافیک در تهران تا ساعت 7 بعد از ظهر ، از همه رانندگان تاکسی و اتوبوس میخواهیم به یاد همکار دربندشان محسن اصانلو ، در ساعات 10 صبح تا 7 بعد از ظهر ، تردد بیشتر و کندتری در خیابان های انقلاب (از میدان فردوسی تا سر سعدی) مفتح (سعدی تا میدان هفت تیر)، قرنی (پل کریمخان تا میدان فردوسی) و خیابان کریمخان (پل تا میدان هفت تیر ) داشته باشند. ساکنان منطقه نیز میتوانند آن روز را بیرون از خانه ، سواره یا پیاده بگذرانند و به جمعیت نشسته و راهپیمایان پشتیبان بویژه با فرارسیدن شب کمک دهند. در صورت شکل گیری تحصن میتوان شعارهایی در دعوت از چهره های معروف یا طرح خواسته ها سر داد و به شایعات نیز نباید توجه نمود.
  بیاییم بار دیگر بیداری ملت را در روز 13 آبان به نمایش در آورده و برای تداوم این جنبش سبز ضددروغ تا راهپیمایی ها و تحصن های بت شکنانه آینده تمرینی شایسته کنیم .

  تا سخنی دیگر از رهایی بدرود

 4. شیما said

  درود به دانشجویان شجاع و غیور . درود بر جوانمردان ایرانی. درود به تمامی آزادیخواهان ایرانی .
  و لعنت خدا بر ظالمان جمهوری اسلامی .

 5. mona said

  به اميد پيروزي بر كساني كه همواره سعي كردند كه دين،لباس، فرهنگ و آداب و رسوم و….و همه چيز اعراب را الگوي ما كنند….و سرمايه هاي ملي ما را به باد دهند….

 6. سعيد said

  بابا با اين اوصافي كه نوشتيد و گفته ايد كه با علائم سبز براي اعلام اعتراض حضور يابند كه باعث خواهد شد در ميانه راه نيروهاي امنيتي و بسيج و ساير سگهاي رژيم جلوي تك تك افراد را گرفته و مانع حضور آنها شوند.اقلا بگوييد علائم سبز را ابتدا در زير لباس خود همراه داشته باشند و بعد از حضور در ميان جمعيت انبوه آنها را بيرون بياورند و به دست و پيشاني ببندند.در جاي ديگر گفته ايد كه اسپري و ماژيك و … همراه بياورند خوب هر كسي اينقدر تابلو بخواهد به محدوده امنيتي وارد بشود دستگير خواهد شد يك فكري هم بحال اين مسئله بكنيد.سومين نكته اينكه ما داريم براي تغيير تلاش ميكنيم و همانطور كه موسوي هوشمندانه اعلام كرده اين طيف وسيعي كه ميخواهند رفرم انجام شود بر اساس مشتركات و نه مفترقات خواهد بود و در دوره مبارزه نبايد به مسائلي كه جبهه مشترك معترضان را مخدوش ميكند و موجب روي گرداندن عده اي كه معترض هستند و يا در آستانه پيوستن به معترضين ميباشند شد.يكي از مصاديقي كه بخصوص باعث دوري افراد مردد در پيوستن به موج سبز كه موج قانون اساسي هم هست ميشود شعارهايي استكه با روح قانون اساسي كه جمهوري اسلامي ناب است مخالفت داشته باشد و دست بر قضا صدا و سيماي كودتا هم از اين شعار «جمهوري ايراني» كه مخالفت با قانون اساسي دارد حداكثر استفاده را نموده و به مردم كمتر مطلعي كه در شهرستانها ساكنند و يا از سطح سواد و اطلاعات پايين تري برخوردارند اينطور القاء ميكند كه اين جنبش سبز با كليه معتقدات و دين و دنياي شما سر جنگ دارد و عامل بيگانه است؛ هيچ وقت تاثير حضور اكثريت مردم را دستكم نگيريد ما هر چه بيشتر باشيم مستحكمتر بوده حق خود را ساده تر خواهيم گرفت و همين توده كم اطلاعي كه حاكميت با چاخان كردن در سالهاي گذشته آنها را با خود همراه كرده بود در حال حاضر با گرانيهاي روز افزون و مشاهده اينكه حاكميت براي هيچ جيزي ارزش قائل نيست و از جان مال و ناموس مردم هم چشم نميپوشد ميرود كه بيدار شده با جنبش سبز همصدايي عملي پيدا كند كه اگر چنين شود مرگ كودتا و پايين كشيدن كودتاچيان از حاكميت قطعي است ،خواهش من از شما اينستكه از دادن شعارهايي كه بهانه بدست حاكميت و صدا وسيما بدهد تا دوباره با ايجاد توهم دشمن خارجي و … بخواهند ادامه مسير خودشان كه خيانت به ايران و ايراني است را بدهند،خود داري كنيد.
  پيروز باد جنبش سبز ملت ايران

 7. پروانه said

  اندکی صبر سحر نزدیک است……………

 8. علی.ق said

  انتقاد شجاعانه دانشجوی دانشگاه شریف و برنده المپیاد جهانی از رهبری
  http://www.mowjcamp.org/article/id/53184
  .
  .
  شما خودتون مقایسه کنید که عظما در جواب آن دانشجو جواب داد 13میلیون ایرانی(البته به گفته خودشون) مجرم بزرگ هستند چون اصل انتخابات رو زیر سوال بردند
  .
  .
  ایناست منطق عظما هیتلر اسلام

 9. توجه توجه: با زلزله 10 ريشتري الله و اکبر، ديکتاتور مي لرزد! به هوش باشيد و به پشت بامها فرار کنيد! سه شنبه 12 آبان راس ساعت 10 شب يک صدا و متحد در هر کجاي ايران عزيز که هستيم با فريادهاي کوبنده الله اکبر به استقبال راهپيمايي بزرگ سبزانديشان در 13 آبان مي رويم. هر کدام از ما يک رسانه ايم. لطفا در اطلاع رساني اين زلزله بسيار مهم کوتاهي نکنيد. به دوستان و آشنايان خود بگوييد.
  (اين پيام کوتاه را با ياهو مسنجر براي همه دوستان خود بفرستيد)

 10. […] اکتبر 29, 2009 روی 21:54 · طبقه بندی شده زیر جامعه ·برچسب‌دار محمود وحیدنیا, ۱۳ آبان دیروز «محمود وحیدنیا» آبرو و شرافت برای تمام ایرانی‌ها خرید. آن «محمود» دیگر داشت از ایران و مردمش مردمی جنگ‌طلب، نادان و عقب‌مانده به جهان عرضه می‌کرد و اکنون این «محمود» که طلای المپیاد ریاضی دارد و از دانشجویان شریف دانشگاه صنعتی است نشان داد ایرانیان هوش «ابن‌سینا» و دلیری «کاوه» را دارند و هرگز به هیچ دیکتاتور اهریمن‌خویی سرتسلیم فرود نمی‌آورند. در این روزها و شب‌ها تن ضحاک بارها لرزیده است و در خانه‌اش نیز دیگر نمی‌تواند آرامش داشته باشند. گوشی که فریاد میلیون‌ها نفر را ۲۵ خرداد نشنید و فرمان قتل و کشتار و شکنجه را صادر کرد اکنون در بیخ گوشش فریاد می‌کشند و حجت را بر او تمام می‌کنند که نگوید نشنیدم و نمی‌دانستم. ۲۷ شهریور در «روز قدس» خط بطلانی کشیده شد بر شوهای خیابانی و ۱۳ آبان تیرخلاص را به این مراسم توخالی خواهد زد و اکنون با کاری که وحیدنیا کرد مراسم چاپلوسی و دست و پابوسی را هم به زباله‌دانی انداخت. دیگر نمی‌توانند هیچ انسانی که سرش به تنش بیارزد را به مراسم چاپلوسی ببرند و آقا آقا کنند و مانند سگ زوزه بکشند و نواله‌ی ناگزیرشان را گردن کج کنند. تمام شد دیکتاتور مرد. دیکتاتوری بر دوش چاپلوسان دوام می‌آورد حیات و ممات دیکتاتور بسته به بادمجان‌دورقاب‌چینان است و کافی است یک نفر از میان برخیرد و دیکتاتور را نکوهش کند تا تمام ستون‌های پوشالی دیکتاتوری فروریزد. ماجرا ماجرای خیاطی است که حاکم نادانی را گیر آورد و گفت برای‌ات لباسی می‌دوزیم که هر کس حلال‌زاده نباشد آن را نخواهد دید و در واقع لباسی ندوخت و پادشاه برهنه بر تحت نشست و چاپلوسان از بیم آن که انگ «حرام‌زاده» بر آن‌ها نخورد از لباس زیبای حاکم تعریف می‌کردند که ناگهان کودکی به زبان آمد و به لختی و برهنگی حاکم خندید و تمام جمع جرات کردند و بر پادشاه ابله خندید و ابهت و هیمنه‌اش شکست و دود شد و بر هوا رفت. اکنون محمود وحیدنیا نیز چنین کرد و با این حرکت خود تمام قدسیت و جباریت این دیکتاتور حقیر فروریخت. جمله‌ای را که در نوشته‌ی پیش نوشته بودم و گویی شاهدی از غیب پیش از ۱۳ آبان به آن عینیت بخشید بار دیگر تکرار می‌کنم. «دنبال صحنه‌گردان مگرد این صحنه را ما می‌گردانیم. ما فقط رای خود را می‌خواستیم و تو ما را به قتل رساندی و شکنجه کردی و امروز دیگر یک قدم از «جمهوری ایرانی» کمتر را نمی‌خواهیم. صحنه‌گردان ماییم تو را دعوت می‌کنیم به صحنه‌ای که «۱۳ آبان» خواهیم گرداند بیایی تا ببینی صحنه گردان کیست. صحنه گردان ماییم به گرد ما نمی‌رسی پس بگرد تا بگردیم.» […]

 11. […] آبان» خواهیم گرداند بیایی تا ببینی صحنه گردان کیست. صحنه گردان ماییم به گرد ما نمی‌رسی پس بگرد تا بگردیم.» پی‌نوشت: بعضی‌ها می‌گویند این ممکن است بازی باشد. […]

 12. مسعود-بالا said

  علی رغم واقعیتی که در مقابل چشم همگان مبنی بر خود گردان بودن جنبش سبز میباشد, ولی اگر بخواهیم واقع گرا باشیم و این جنبش بسر انجام مطلوبی برسد باید اذعان کرد که هرچه از عمر این جنبش بیشتر میگذرد نیاز به داشتن یک رهبری که بتواند با استفاده از یک برنامه و تاکتیک مشخص آنرا در مسیر خود راهبری کند بیشتر دیده میشود. هیچ جنبشی و یا حتی حرکتی هر چند کوچک بدون داشتن هسته مرکزی رهبری نتوانسته به اهداف خود برسد و این یک واقعیت است. مبارزه دائم و بی امان رژیم شاه و پس از ان رژیم نامردمی ج.ا. از فردای پس از کودتای 28 مرداد و سرکوبی احزاب و سازمانهای مبارز در طول نزدیک به 60 سال, مهمترین اثری که داشته عدم علاقه و کشش مردم به تجمع در قالب یک سازمان سیاسی و حزب همواره بزرگترین ضربه را بر مبارزه مردم بر علیه دشمنانشان چه تاجدار و چه عمامه دار وارد آورده و متاسفانه این دلزدگی و بنوعی تنفر از عضویت و وابسته بودن به گروه حزبی و یا سازمان سیاسی تا بدانجا میرود که اکثرا و بدون درک صحیح به عدم وابستگی شان به حزب ویا سازمان سیاسی افتخار کرده و میکنند. به تصور من یکی از عللی که عمدتا اقای موسوی را از قبول رسمی نقش خود در این جنبش باز میدارد شاید اشراف دقیق ایشان به همین مسئله باشد. هر چند که میتوان این مسئله را قابل درک دانست ولی بنظر من نمیتوان آنرا دلیل موجهی برای شانه خالی کردن ایشان از وظیفه تاریخی خود در این مرحله از مبارزه دانست. بارهای بار و در فرصتهای مختلف و در وبسایتها گوناگون پیشنهاد تشکیل یک دولت آلترناتیو را به ایشان و اقای موسوی داده ام و مواهب ناشی از یک چنین اقدامی را چه در افکار عمومی ایران و چه در انظار دول خارجی و بخصوص توان و قدرت فلج کردن حاکمان فعلی را توضیح داده ام ولی متاسفانه هنوز شاهد بیعملی بیش از حد ایشان میباشیم و این تا جائی است که اقای کروبی با فعالیتها و سخنرانی های خود بر ایشان پیشی گرفته و هر روز که میگذرد توجه افکار ایرانیان را بیشتر به سمت خود جلب میکند. وحشت من از آن است که که این فرصت سوزی ها و وقت هدر دادنها باعث شود تا مردم نیز روحیه مبارزاتی خود را از دست داده و آن شود که در دوره ریاست جمهوری آقای خاتمی که دقیقا ناشی از بیعملی ایشان در احقاق حقوق مردم بود رفت برود, و حقیقش آنکه از هنگامیکه عنوان شد که اقای خاتمی جزو یکی از مشاوران موسوی میباشد موی بر تنم راست گردید زیرا که عمیقا معتقدم آقای خاتمی نه تنها مرد مبارزه نیست بلکه دارای کمترین توانائی سیاسی برای رودروئی با این حقه بازان و دروغگویان نمیباشد و متاسفانه تنها هنرش سخنرانی های بی محتوی و در نهایت دلسرد کننده میباشد و بس.

 13. […] آبان. صحنه گردان ماییم به گَرد ما نمی‌رسی پس بگرد تا بگردیم! آقای خامنه‌ای وقتی در ۲۹ خرداد فرمان قتل صادر کردی […]

RSS feed for comments on this post · TrackBack URI

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

w

درحال اتصال به %s

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: